1000 mučených chlapců na svobodě: Policie odhalila už třetí dům hrůzy v islámské škole

Aktualizováno -
16. října 2019
18:51
Autor: ČTK - 
15. října 2019
15:02

V Nigérii odhalili už třetí případ týrání mužů a chlapců v islámské škole. Podle středečního oznámení tamní policie bylo nově v severonigerijském státě Katsina osvobozeno 500 mužů a chlapců, kteří byli přikováni řetězy ke zdem, biti a zneužíváni. Za necelý měsíc je to třetí takový případ a dohromady se tak podařilo osvobodit už 1000 lidí.

Agentura Reuters dnes oznámila, že v nejnověji odhaleném případě už byl zadržen majitel školy a pět zaměstnanců. Podle Reuters roste tlak na vládu, aby zakročila proti dalším podobným školám, v nichž mohou být ve stejné situaci tisíce dětí.

Policie provedla zátah na islámskou školu ve městě Daura poté, co se tuto neděli podařilo některým uvězněným chlapcům utéct a lidem na ulici povědět o podmínkách, ve kterých museli žít. „Několika zadrženým se podařilo uniknout, zatímco asi 60 jiných na místě zůstalo,“ uvedl šéf místní policie s tím, že většina z těch, kteří zůstali, byla nalezena v okovech.

Zařízení založil asi před 40 lety postarší muslimský duchovní, který následně předal vedení svému synovi. Zapsáni do něj byli studenti pocházející z různých míst Nigérie i sousedního Nigeru. Přivedly je tam jejich rodiny, aby se učili o Koránu nebo podstoupili léčbu kvůli závislosti na drogách.

Nedostatek státních škol

Majiteli zařízení i několika učitelům se při zásahu policie podařilo utéct, šéf policie však slíbil, že budou dopadeni a „budou čelit plnému hněvu zákona“. Policie se nyní snaží děti identifikovat, aby je mohla vrátit rodičům.

V Nigérii objevili další dům hrůzy. Ve škole drželi v okovech až 300 chlapců.V Nigérii objevili další dům hrůzy. Ve škole drželi v okovech až 300 chlapců. | Reuters

Daura je rodným městem prezidenta Muhammadua Buhariho. Soukromé islámské školy jsou v této chudé převážně muslimské části země velice rozšířené, státních zařízení je tam totiž nedostatek. Vysoký počet uživatelů drog a nedostatek léčeben vede k tomu, že rodiče své děti často přihlašují do islámských škol, kde podstupují neformální odvykací kúru.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Jan Brandis ( 16. října 2019 09:18 )

Dokud si to děláte doma a svým, tak mi to nevadí.

hejhej ( 15. října 2019 19:45 )

Ti, co uznávají násilnický Korán, vyznávají pedofila Mohameda a třískají hlavami 5x denně,vraždí, znásilňují ženy, dívky a zvířata ve jménu Alláha jsou lidský odpad, který do civilizované země nepatří. Ty svoje úchylné choutky ať si provádějí v muslimských zemích.
Opovrhuji všemi, kdo tu verbež tahá do Evropy a k nám což jsou nezizkovky, piráti, KDUČSL, TOP09, STAN a ODS.

wp2t ( 15. října 2019 18:09 )

K článku umučené Chalafové: Kalousku, Bartoši ti vrazi ale nebyli islamisti ale jen prostí příznivci alláha, kterých je díky vám a podobným plná Evropa. Jak tohle hoši okecáte, že vraždili prostě jen mohamedáni, tedy po vasem ti hodní a bezpeční spoluobčané muslimové? Jak? Kolik ještě musí kvůli zrůdám jako vy umřít lidí?

amerlock ( 15. října 2019 16:44 )

Ale kluci vypadají celkem v dobré kondici i když jsou spoutání řetězy.
Je to voľaaké divné?

hejhej ( 15. října 2019 16:27 )

Islám = násilí, zrůdnost, vraždy, ponížování žen. A tato primitivní, středověká individua nám chtějí nacpat politické zrůdy z EU.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud