Saúdové lákají turisty: Hotely nově ubytují samotné ženy i nesezdané páry

Autor: ČTK - 
6. října 2019
12:31

Saúdská Arábie nově povolí nesezdaným cizincům, aby směli v tamních hotelích bydlet v jednom pokoji, hotelový pokoj si bude smět najmout i samostatně cestující žena. Informoval o tom server BBC. Novými pravidly chce království nalákat více turistů, kteří dříve naráželi na rigidní předpisy včetně nutnosti prokazovat uzavření manželství, pokud chtěl pár cestovatelů sdílet jeden hotelový pokoj.

Už v září Saúdská Arábie oznámila, že bude vydávat turistická víza občanům 49 zemí, mezi nimiž je i Česká republika. Zároveň však tamní úřady vypracovaly seznam prohřešků, za které hodlají cizince pokutovat. Patří mezi ně například odhazování odpadků, plivání, předbíhání ve frontách, fotografování a filmování lidí bez jejich souhlasu nebo rušení hudbou v době modliteb.

Cestování nesezdaných párů ze zahraničí bylo dosud v Saúdské Arábii poměrně obtížné, protože ve všech ubytovacích zařízeních museli žena a muž bydlet odděleně. Toto pravidlo dál platí pro občany království. Nově hotely ubytují i samostatně cestující ženy, a to jak cizinky, tak Saúdky.

Saúdky smí od neděle 24. června oficiálně za volant.Saúdky smí od neděle 24. června oficiálně za volant. | Reuters

Země očekává, že turistky budou dbát na střídmé oblečení se zahalenými koleny a rameny, nenařizuje ale cizinkám zahalování celého těla do abájí. Zákaz podávání alkoholu zmírňovat nehodlá.

Saúdská Arábie dlouho patřila k zemím velice obtížně dostupným pro turisty, protože vydávala víza pouze za účelem obchodních cest, muslimské pouti nebo návštěvy příbuzných. Nyní se ale snaží získat nové příjmy pro své hospodářství, které je závislé na prodeji ropy. Podle odhadů by příjmy z cestovního ruchu mohly do roku 2030 tvořit až desetinu hrubého domácího produktu.

Video  Ženy se popraly na ulici v Saúdské Arábii  - Twitter

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

agfor ( 6. října 2019 16:46 )

Kolik mi zaplatí za to, že tam pojedu a kdo bude platit cestu ?

oxygene.p ( 6. října 2019 16:15 )

do muslimských zemí zásadně nejezdím , nepodporuji je svýma penězma. Tak stejně už Francii a Německo. Je spousta krásných zemí , na tyhle se můžu zvysoka vy.sr.at.

lucio1 ( 6. října 2019 14:30 )

Nesmí se házet odpadky na zem, plivat, předbíhat ve frontách..Prostě vše co by mělo být normální ve slušné společnosti..To jsme to dopracovali...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud