Pondělí 21. září 2020
Svátek slaví Matouš, zítra Darina
Jasno 23°C

Novinářka zaútočila na Johnsona: Stiskl mi stehno, až jsem se napřímila

Autor: ČTK, blv - 
30. září 2019
07:20

Britská novinářka Charlotte Edwardesová obvinila premiéra Borise Johnsona, že jí v roce 1999, tedy v době, kdy byl také žurnalistou, pod stolem silně stiskl stehno. Podobně podle ní Johnson obtěžoval i další ženu. Úřad ministerského předsedy to ale popřel.

Edwardesová ve svém sloupku v nedělníku The Sunday Times tvrdí, že událost se stala během oběda pořádaného časopisem The Spectator, jehož byl Johnson šéfredaktorem.

„Seděla jsem po Johnsonově pravici. Po jeho levici byla jedna mladá žena, kterou znám. Nalévalo se hodně vína, pilo se hodně vína. Pod stolem jsem cítila Johnsonovu ruku na svém stehně. Stiskl,“ napsala Edwardesová, která v té době jako mladá novinářka pro The Spectator psala příležitostně články. 

Johnson ji podle ní stiskl „vysoko na noze“ tak silně, až se napřímila. Po obědě se svěřila ženě po Johnsonově levici, která jí sdělila, že k ní se nynější konzervativní předseda vlády zachoval stejně.

Johnsonův úřad: Nepravdivé obvinění

„Toto obvinění je nepravdivé,“ reagovala v neděli Downing Street. Ministr zdravotnictví Matt Hancock nejprve uvedl, že v novinách je spousta jiných historek a že Johnson nikoho ohledně soukromého života nepoučuje. Později, po kritice a ještě před zveřejněním komuniké Downing Street, ale připustil, že Edwardesovou zná a že je důvěryhodná.

Podobně se vyjádřila také bývalá konzervativní ministryně práce a sociálních věcí Amber Ruddová, která nedávno pro nesouhlas s děním ve straně kvůli brexitu opustila vládu i konzervativce.

Taurus70 ( 2. října 2019 07:56 )

Myslím že tak zoufaly nebyl😂😂😂😂

Nezadat ( 30. září 2019 15:13 )

Johnson je slušný chlap a i kdyby náhodou ne,tak určitě by nesahal na novinářskou zapařenou špínu liberálně ojetou polovinou mužské Afriky.

fikusek11 ( 30. září 2019 11:57 )

Hrábnul ji do popelníku a po dvaceti letech ji skončil orgazmus.

tekyla ( 30. září 2019 10:08 )

jako u nás novinářská špína,­sajrat­,svo­loč.Kd­yby jí dal dardu tak držela a ted se hodí vše jak na Babiše Zemana!

9Mahe ( 30. září 2019 07:50 )

Neříkám, že se to nemohlo stát. Obvinit ale někoho po dvaceti letech je přinejmenším účelové a nefér.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud