Slováci si připomenou popravu novináře Kuciaka (†27). Demonstrovat se bude i v Brně

Autor: ČTK, for - 
20. 9. 2019
09:31

V pátek si Slováci v několika městech doma i v zahraničí opět připomenou loňskou vraždu novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Hlavní demonstrace byla svolána na podvečer do centra slovenské metropole, jedna z akcí je naplánována i v Brně. 

Shromáždění i tentokrát organizuje občanská iniciativa Za slušné Slovensko, která po Kuciakově vraždě stála na Slovensku za největšími protivládními demonstracemi od pádu komunismu v roce 1989. Politická krize vyústila v demisi Roberta Fica z funkce premiéra, ve které Fica nahradil jeho kolega z nejsilnější vládní strany Směr-sociální demokracie Peter Pellegrini.

Na sociální síti přislíbilo účast na bratislavské demonstraci přes 4000 lidí. Organizace Za slušné Slovensko uvedla, že během vyšetřování vraždy Kuciaka a jeho partnerky vyšlo najevo propojení podnikatele Mariana Kočnera na politiky a představitele státních orgánů. Právě Kočner je obviněn z toho, že si Kuciakovu vraždu objednal; v případu byly dříve obviněny i další čtyři osoby. Kuciak ve svých článcích psal o Kočnerových kontroverzních podnikatelských aktivitách.

Slovenská média dříve začala zveřejňovat přepisy Kočnerovy komunikace, kterou policie zajistila z jeho mobilního telefonu. Získané informace podle tisku kromě jiného poukazují na kontakty podnikatele s politiky či představiteli justice.

Video  Kolegové o zavražděném novináři Janu Kuciakovi: Slušný kluk, který se nebál  - TV Joj, Blesk TV

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

Schlafenberg ( 20. září 2019 10:09 )

Havlokocébové a členové lóží chtějí za každou cenu vyvolat krizi i v ČR.

Zobrazit celou diskusi
Další videa