Slováci si připomenou popravu novináře Kuciaka (†27). Demonstrovat se bude i v Brně

Autor: ČTK, for - 
20. 9. 2019
09:31

V pátek si Slováci v několika městech doma i v zahraničí opět připomenou loňskou vraždu novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Hlavní demonstrace byla svolána na podvečer do centra slovenské metropole, jedna z akcí je naplánována i v Brně. 

Shromáždění i tentokrát organizuje občanská iniciativa Za slušné Slovensko, která po Kuciakově vraždě stála na Slovensku za největšími protivládními demonstracemi od pádu komunismu v roce 1989. Politická krize vyústila v demisi Roberta Fica z funkce premiéra, ve které Fica nahradil jeho kolega z nejsilnější vládní strany Směr-sociální demokracie Peter Pellegrini.

Na sociální síti přislíbilo účast na bratislavské demonstraci přes 4000 lidí. Organizace Za slušné Slovensko uvedla, že během vyšetřování vraždy Kuciaka a jeho partnerky vyšlo najevo propojení podnikatele Mariana Kočnera na politiky a představitele státních orgánů. Právě Kočner je obviněn z toho, že si Kuciakovu vraždu objednal; v případu byly dříve obviněny i další čtyři osoby. Kuciak ve svých článcích psal o Kočnerových kontroverzních podnikatelských aktivitách.

Slovenská média dříve začala zveřejňovat přepisy Kočnerovy komunikace, kterou policie zajistila z jeho mobilního telefonu. Získané informace podle tisku kromě jiného poukazují na kontakty podnikatele s politiky či představiteli justice.

Video  Kolegové o zavražděném novináři Janu Kuciakovi: Slušný kluk, který se nebál  - TV Joj, Blesk TV

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Schlafenberg ( 20. září 2019 10:09 )

Havlokocébové a členové lóží chtějí za každou cenu vyvolat krizi i v ČR.

Zobrazit celou diskusi
Další videa