Hurikán Humberto se žene na Bermudy, už je na třetím stupni. Bahamy ničil Dorian

Autor: ČTK - 
18. 9. 2019
20:15

Obyvatelé Bermud se připravují na příchod hurikánu Humberto, který by souostroví vzdálené asi tisíc kilometrů východně od amerického pobřeží mohl zasáhnout ve středu večer místního času (ve čtvrtek časně ráno SELČ). Lidé zabedňují okna svých domů, obchody se zavírají, doprava se zastavila a zdravotnická zařízení jsou v pohotovosti. Bermudská vláda povolala na pomoc příslušníky armádního sboru.

Humberto, který byl ještě před třemi dny tropickou bouří, už se na pětistupňové hurikánové škále dostal na třetí stupeň. Informace Národního střediska pro hurikány (NHC) hovoří o tom, že střed živlu se pohybuje asi 300 kilometrů západně od Bermud a míří k ostrovům rychlostí kolem 26 kilometrů za hodinu.

Síla větru se blíží 200 kilometrům za hodinu. Bouře by měla postupovat spíše severně od Bermud, změnu směru ale meteorologové nevylučují. Očekávají až deset centimetrů srážek, prudký vítr a silné vlnobití.

Pohroma hrozí Bermudám v době, kdy se Bahamy ležící 1500 kilometrů daleko ještě nevzpamatovaly ze spouště, kterou za sebou zanechal hurikán Dorian. Podle úřadů si vyžádal 50 mrtvých. Na 1300 lidí se ale pořád pohřešuje, takže počet obětí se ještě může zvýšit.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa