Na Bahamy se řítí další neštěstí? Bouře Humberto zesílila na hurikán a bude hůř

Autor: ČTK - 
16. 9. 2019
07:21

Tropická bouře Humberto v Atlantickém oceánu zesílila na hurikán prvního stupně, uvedlo americké Národní středisko pro hurikány (NHC). V příštích 48 hodinách by měla bouře dále posilovat. Nyní se hurikán nachází asi 1260 kilometrů západně od Bermud a doprovází ho vítr o rychlosti 120 kilometrů za hodinu, napsala agentura Reuters.

Podle NHC se hurikán Humberto nyní pohybuje severovýchodně rychlostí pět kilometrů za hodinu. Americký úřad v souvislosti s bouří vydal varování před takzvanými zpětnými mořskými proudy, které jsou velkým rizikem pro plavce a které může hurikán přinést do oblasti severozápadních Baham i na jihovýchodní americké pobřeží od Floridy po Severní Karolínu.

Nová bouře zkomplikovala záchranné a rekonstrukční práce po hurikánu Dorian, dosud nejsilnějším, který kdy Bahamy zasáhl. Podle úřadů si Dorian vyžádal 50 mrtvých a na 1300 lidí se stále pohřešuje, počet obětí se tak ještě může zvýšit.

Minulý týden v pátek přiletěl na návštěvu ostrovů generální tajemník OSN António Guterres, který nabídl podporu místním obyvatelům při obnově zničené infrastruktury. Varoval také před nebezpečím klimatických změn, které podle něj zesilují intenzitu hurikánů a bouří.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

muscula ( 16. září 2019 09:08 )

chudák Kožený. snad mu z našich peněz zůstalo něco na opravu

a-z- ( 16. září 2019 08:07 )

Humberto? To bude pořádnej cirkus.

fikusek11 ( 16. září 2019 08:06 )

Zatím bych tam neuklízel.

Zobrazit celou diskusi
Další videa