Princezna nechala zbít ve Francii dělníka: Pokuta čtvrt milionu a podmínka k tomu

Autor: ČTK - 
12. 9. 2019
15:50

Soud ve Francii ve čtvrtek vyměřil desetiměsíční podmíněný trest saúdské princezně Hase bin Salmánové za to, že před několika lety nařídila svému osobnímu strážci, aby zbil řemeslníka, který pracoval v její pařížské rezidenci. Dcera krále Saúdské Arábie musí také zaplatit 10 000 eur (258 300 Kč), informují agentury.

Řemeslník podle obžaloby na policii vypověděl, že mu osobní strážce 43leté princezny spoutal ruce, fackoval ho a kopal. Přinutil ho také, aby princezně políbil nohu. Hasa muže obvinila, že si fotí její byt, aby fotky prodal médiím. On si však snímky luxusní rezidence pořizoval kvůli rekonstrukci.

Chovala se k řemeslníkovi jako k psovi?

Řemeslník si stěžoval, že se k němu princezna Hasa chovala jako k psovi a řekla mu, že „uvidí, jak se má mluvit s princeznou, jak se má mluvit s královskou rodinou“.

Princezna popírá, že by se dopustila něčeho špatného. Její francouzský advokát tvrdí, že vyšetřování bylo založeno na lži. Princezna ve čtvrtek u soudu nebyla. Francie kvůli tomuto případu na ni loni v březnu vydala zatykač, Hasa ale ještě dříve stihla zemi opustit s využitím diplomatické imunity.

Agentura Reuters připomíná, že Hasa bin Salmánová není první příslušnicí saúdské královské rodiny, která měla ve Francii problémy se zákonem. V roce 2013 soud v Nanterre nařídil zabavit majetek princezny Mahy Sudajríové ve Francii kvůli nezaplaceným účtům v luxusním hotelu. Jejich výše se blížila šesti milionům eur.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

Lubomr Babek ( 13. září 2019 12:55 )

Frantíci by se měli řadit do fronty, aby mohli muslimům líbat nohy. Však ve Vatikánu jeden takový sedí, který s tím nápadem již začal.

tojevrazdanachcala ( 12. září 2019 17:10 )

No co by chtěl vod slimáků.

Zobrazit celou diskusi
Další videa