Putinův kritik má znovu „na krku“ policii. Den před volbami vtrhla do štábu opozice

Autor: ČTK - 
7. září 2019
17:53

Ruská policie v sobotu při razii v petrohradském štábu opozičního vůdce Alexeje Navalného našla desítky padělaných volebních lístků, které měly být údajně použity v nedělních komunálních volbách. Oznámila to ruská média. Spolupracovníci Navalného označili akci za „pečlivě připravenou provokaci“.

Asi padesát nepravých volebních lístků, ukrytých na záchodě, mělo být použito při volbě petrohradského gubernátora, uvedli policisté, kteří se do Navalného štábu dostavili na udání. Při razii bylo zadrženo deset lidí. Před několika dny provedla policie podobnou akci v Moskvě, kde při prohlídce štábu Navalného a kanceláří jeho Fondu boje s korupcí zabavila datové nosiče a počítače.

Ruská opozice má hlavně v Moskvě k nedělním volbám omezený přístup kvůli zásahům městské volební komise. Z voleb byly vyřazeny desítky opozičních politiků a aktivistů, údajně kvůli formálním nedostatkům při registraci. Několik protestních demonstrací proti údajným volebním machinacím úřadů policie během července a srpna rozehnala.

V hlavním městě se dnes konal Den Moskvy věnovaný výročí založení města. Ve slavnostní atmosféře, která měla dokumentovat rozvoj metropole v posledních letech, navštívilo akce spojené s výročím na půl milionu lidí. Kreml moskevské volby sleduje s obavami, jež vyvolává pokles popularity vládní strany Jednotné Rusko.

V neděli se po celém Rusku bude konat přes 5000 voleb nejrůznějších úrovní, v nichž budou voliči rozhodovat o obsazení republikových, oblastních, krajských a městských zastupitelstev. Ve čtyřech regionech se kromě toho budou konat doplňovací volby do Státní dumy, dolní parlamentní komory.

Video  Navalného polili neznámí útočníci zelenou barvou  - youtube.com

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

anonym01 ( 7. září 2019 19:28 )

PUTINUV KRITIK. Podobně to dopadne taky u nas. Zeman, putin a babiš se kritizovat nesmí. Hned vam po krku vystartuje mistni komando. vojaci , slachta a spol. at rekne proc ho odvaolali. kr..l!

cesky_novinar ( 7. září 2019 18:54 )

světový terorista a dement č.1 Putler je vskutku kretén k pohledání

anonym01 ( 7. září 2019 18:18 )

POKUD NECHCEME PODOBNOU POLITIKU S BABIŠEM A ZEMANEM PRYČ! KOMUNISTY, OKAMUROVCE ZAKAZAT POLITIKU!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud