Peklo na chorvatských silnicích: Řidiče o víkendu čekají blokády hranic i mýtných bran

Autor: tva - 
30. srpna 2019
06:01

Velvyslanectví České republiky v Chorvatsku vydalo na stránkách českého ministerstva zahraničí varování. Upozorňuje v něm turisty na plánované protestní akce na chorvatských silnicích. Ty se mají konat o následujícím víkendu, který připadá na přelom srpna a září.

„Sdružení chorvatských motocyklistů ‚Karavana pro život‘ vydalo prohlášení, ve kterém sděluje, že Ministerstvem dopravy Chorvatské republiky nebyly splněny požadavky na zvýšení bezpečnosti motocyklistů na chorvatských silnicích, a proto na následující víkend nahlásilo úmyslné zpomalování silničního provozu,“ informuje mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová.

Kde k němu dojde? „Na několika důležitých mýtných branách, hraničních přechodech a přístavech v Chorvatské republice. Protestu se má zúčastnit až 4000 motocyklistů,“ varuje Štíchová.

Mluvčí dodává, že akce je nahlášena na sobotu 31. srpna a neděli 1. září 2019. Pomalou jízdou motocyklů bude blokován provoz v následujících dopravních uzlech:

  • Mýtná brána Lučko – Záhřeb
  • Hraniční přechody do Slovinska Rupa, Kaštel a Plovanija
  • Trakejtové přístavy Korčula, Split, Zadar, Rab a Pag
  • Most na ostrov Krk

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

jasnovidec01 ( 30. srpna 2019 12:20 )

fikusek11:Češi, nechte si nějaký paštiky i na cestu domů. ha promluvil sociál ,celej rok šetří na dovču v ČR na nějakéj kačerov plnéj sinic a tak veřejně promluvil haha.když na to nemáš tak jdi pod stan u sebe doma ...pouhá závist co ????to si stačí vyměnit v čr prachy za kuny /těma se tam platí / a nepotřebuješ žádné zásoby .

liana@... ( 30. srpna 2019 12:14 )

.....

vrsrvrsr ( 30. srpna 2019 11:57 )

Prohboha, proč tam jezdíme??? Pojďme ty bezmozky ignorovat a jezdit jinam...

fikusek11 ( 30. srpna 2019 07:32 )

Češi, nechte si nějaký paštiky i na cestu domů.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud