Rekonstruovat se bude 2,2 kilometru silnice od křižovatky s ulicí 17. listopadu po křižovatku s Třebovickou ulicí a úsek na mostě přes železniční trať. Bude se kompletně opravovat vozovka, ve finále dostane nový asfaltobetonový koberec, který sníží hluk z dopravy,“ uvedl hejtmanův náměstek Jaroslav Kania (ANO).

Oprava, která bude stát přes 117 milionů korun, je nezbytná kvůli špatnému technickému stavu silnice i mostu. Součástí projektu je i oprava autobusových zálivů, odvodnění silnice či instalace nových bezpečnostních prvků.

Tramvají se opravy nedotknou, vlaků a aut ano

Rekonstrukce mostu neovlivní tramvajovou dopravu, která vede jeho prostředkem. „Řidiči ale budou muset počítat s omezením provozu. Ten bude střídavě sveden do jednoho jízdního pruhu v každém směru. Protože se bude sanovat nosná konstrukce mostu, bude pod ním na nezbytně nutnou dobu omezena také železniční doprava,“ upřesnil hejtmanův náměstek Jakub Unucka (ODS).

Při první etapě rekonstrukce bude po celé délce opravované trasy jen zúžená vozovka a zachovány budou i oba jízdní pruhy. Více informací o plánovaných dopravních stavbách a uzavírkách silnic najdete ZDE

VIDEO: Jedinečný pohled na probíhající opravu Negrelliho viaduktu v Praze.

Video
délka: 00:49.53

Jedinečný pohled na probíhající opravu Negrelliho viaduktu. Jiří Marek