Hasiči marně bojují s požáry na Kanárech: Evakuace na Gran Canarii pokračuje

Autor: ČTK - 
12. 8. 2019
10:45

Požár, s nímž bojují od soboty na španělském ostrově Gran Canaria, se kvůli proměnlivému a silnému větru nedaří dostat pod kontrolu. Požár se plošně sice nešíří, avšak místní úřady nařídily evakuaci dalších lidí z vnitrozemských obcí Tejeda a Artenara, informoval server eldiario.es.

Předseda regionální vlády Ángel Víctor Torres sdělil, že vítr, který má v nárazech rychlost až 80 kilometrů za hodinu, maří úsilí hasičů, takže nelze říci, že je oheň pod kontrolou. S evakuací lidí pomáhala policie a ti, kdo na ostrově nemají rodiny, k nimž by mohli jít, byli umístěni do sportovního střediska v San Mateu. K asi tisíci už evakuovaných nově přibylo 125 lidí z obce Tejeda.

V oblasti panuje silný vítr, kvůli němuž oheň stále hoří v západní části plošně třetího největšího z Kanárských ostrovů. Očekává se, že se do boje s živlem ve dne znovu zapojí také hasicí letadla. Torres řekl, že letadla v neděli použila až 250 tisíc litrů vody a že celkem se do hašení zapojilo 600 lidí.

Kvůli požáru by zadržen jeden člověk

Požár ohrožuje 1000 hektarů území o průměru 23 kilometrů. Hořet zřejmě začalo v obci Artenara, zadržen byl jeden člověk. Situaci na Gran Canaria sledují i na ostrově Lanzarote a tamní správa Torresovi nabídla, že poskytne materiální i personální pomoc.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa