Aktivisté pojídali veverky před veganským obchodem. Nejedení masa není cesta, tvrdí

Autor: ČTK - 
23. 7. 2019
19:47

Dva aktivisté za práva konzumentů masa dostali pokutu poté, co pojídali syrové a nestažené veverky před londýnským obchodem s veganským jídlem. Svým činem vyděsili kolemjdoucí děti, informoval server BBC.

Muži ve věku 22 a 29 let jedli hlodavce před zraky veřejnosti v londýnské čtvrti Soho. Nepřestali ani poté, co je kolemjdoucí požádal, aby toho nechali, protože tím děsí malé děti.

Svérázný protest se odehrál již koncem března. V pondělí byli soudem shledáni vinnými za rušení veřejného pořádku a byla jim vyměřena pokuta 600 liber (17 100 korun). Oba aktivisté vinu odmítají.

Podle prokurátorky Natalie Clinesové dvojice aktivistů tvrdila, že je proti veganství a že konzumací veverek chtěla upozornit na nebezpečí nejedení masa.

Tím, že si vybrali místo před veganským obchodem a pokračovali se svým nechutným a zbytečným chováním navzdory výzvám, aby přestali (...), byla žaloba schopna prokázat, že plánovali a měli v úmyslu narušit veřejný pořádek,“ řekla.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

tomik007 ( 24. července 2019 01:50 )

ASI nejaky zbehly vegani...

oxygene.p ( 23. července 2019 22:38 )

před vánocemi na Andělu aktivisti parodovali prodej kaprů. Prodávali jako psi , nabízeli jako klepnutí po hlavě , stáhnutí z kůže , vykostění.. Jen jako. Byl tam oficiální ceník těchto úkonů a stánek se tvářil jako prodejní. Chtěl jsem , aby mi toho jednoho psa vykuchali a naporcovali. Oni odmítli a já jsem přivolal policii , protože stánek , který se tvářil jako prodejní neměl IČO , adresu prodávajícího atd.. Dostali pokutu , zabalili si fidlátka a odtáhli pryč. Tady ty veganský devianti , tak s něma se musí zatočit.

jameson ( 23. července 2019 21:52 )

Právě.
Kdyby je stáhli, vyvrhli, usušili, nebo ugrilovali...
Ale takhle nasyrovo, nic moc.

cocumysvole ( 23. července 2019 20:50 )

Veverky jsou opravdu dobrý ale žrát je takhle syrový a nestažený je opravdu hloupej extrém. Jsou stejně debilní jak ti vegani.

Monikay ( 23. července 2019 20:39 )

prasata. veverky mám ráda, ale na stromech...

Zobrazit celou diskusi
Další videa