Známý raper skončil po bitce ve švédském vězení. Oroduje za něj i Trump, zaručil se za kauci

Autor: ČTK - 
20. 7. 2019
20:20

Americký prezident Donald Trump se v sobotu vložil do případu amerického rapera A$AP Rockyho, který byl počátkem měsíce zadržen ve Stockholmu kvůli pouliční bitce. Šéf Bílého domu zatelefonoval švédskému premiérovi Stefanu Löfvenovi a „osobně se zaručil“ za raperovu případnou kauci, napsal na twitteru.

Svůj telefonát do Stockholmu Trump oznámil už předem. „Zavolám velmi talentovanému premiérovi Švédska a uvidíme, jak můžeme pomoci A$AP Rockymu. Tolik lidí by si přálo, aby ta věc byla rychle vyřešena!“ napsal Trump.

Löfvena pak v telefonické besedě prezident ujistil, že není žádné nebezpečí, že by se A$AP Rocky pokusil o útěk. „Ujistil mě, že s ním bude spravedlivě naloženo,“ napsal Trump o rozhovoru s Löfvenem, který prý byl „velmi dobrý“. Příštích 48 hodin bude prezident se švédským premiérem v kontaktu.

Trump oznámil, že o případu hovořil i s dalším známým americkým raperem a přítelem A$AP Rockyho Kanyem Westem. K pomoci raperovi šéfa Bílého domu vyzvaly mimo jiné manželka Kanyeho Westa Kim Kardashianová Westová a také první dáma USA Melania Trumpová. „Spolupracujeme s ministerstvem zahraničí a doufáme, že ho brzy dostaneme domů,“ poznamenala ke kauze Trumpová.

Raper A$AP Rocky, vlastním jménem Rakim Mayers, byl zadržen jen několik hodin po vystoupení na hiphopovém festivalu ve Stockholmu. Nyní je ve vazbě.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

victor1 ( 21. července 2019 08:03 )

Sakra,proč by měl mít nějaký černý šmejd nějaké úlevy!A ještě k tomu raper.

Zobrazit celou diskusi
Další videa