Trump dál tepe kongresmanky z menšin. „Pošlete ji zpět,“ pokřikoval dav jeho příznivců

Autor: ČTK - 
18. 7. 2019
06:53

Americký prezident Donald Trump pokračuje v útocích na čtveřici demokratických kongresmanek z řad menšin, které minulý týden vyzval, aby se vrátily do zemí svého původu. Na středečním předvolebním mítinku v Greenville v Severní Karolíně je obvinil z toho, že „nenávidí naši zemi“. Rovněž jim doporučil, aby ze Spojených států odešly, pokud se jim nezamlouvá jeho politika. Informovala o tom agentura AP, podle níž dav jeho podporovatelů během proslovu o jedné ze zákonodárkyň křičel: „Pošlete ji zpět!“

Tři ze čtyř kongresmanek se ve Spojených státech narodily. Černoška Ayanna Pressleyová, Alexandria Ocasiová-Cortezová s portorickými kořeny, Ilhana Omarová, která je původem ze Somálska, a Rashida Tlaibová, jež má rodinu v Palestině, Američanům v pondělí vzkázaly, aby se nedali Trumpovými slovy zmýlit, protože jejich účelem je podle nich odvrátit pozornost od skutečných problémů.

Navzdory kritice demokratů, že výroky na adresu čtyř zákonodárkyň z řad menšin byly rasistické, Trump na mítinku svému sporu s nimi věnoval plných 20 minut. Zopakoval, že mohou klidně odejít, pokud se jim nelíbí jeho politika ohledně migrace či podpory Izraele. „Mám návrh pro extrémisty zahlcené nenávistí, kteří se neustále snaží rozbořit naši zemi: ... Když se jim to nelíbí, ať odejdou. Ať odejdou,“ řekl Trump.

Ve chvíli, kdy hovořil o Omarové, která se narodila v Somálsku a do USA emigrovala jako dítě, začal dav Trumpových podporovatelů skandovat: „Pošlete ji zpět“.

Prezident svá slova pronesl na shromáždění v Severní Karolíně, která je považována za jeden z rozhodujících států pro jeho znovuzvolení v roce 2020. Podle agentury Reuters se Trump snaží prezentovat čtveřici kongresmanek jako levicové radikály a zároveň skutečnou tvář Demokratické strany, čímž hodlá získávat nerozhodnuté středové voliče.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

houslista ( 18. července 2019 10:51 )

je to prezident občanu ameriky tak mají jednat všichni politici a není co řešit já bych ještě přitvrdil!! romy,­tune­láře,­kmotry­,zlo­děje,­poli­tiky korup­ce,se­náto­ry,ne­plati­če daní,­alimen­tu,bez­domov­ce,fe­táky,­pedo­fily,­lesby,­buzny,­křivá­ky,u­dava­če a zustali by jen zahradkáři a i oni by měli honičku!!!!

sosacek ( 18. července 2019 07:57 )

Je to borec, ten se s těma ***.. nese.. /ještě jsem zapomněl zmínit barvu pleti/.

zlymikes ( 18. července 2019 07:40 )

Takže podle jeho vzoru můžeme řešit romskou otázku a poslat je do Rumunska či až do Indie. Ale počkáme na moudrost anonyma01

Taurus70 ( 18. července 2019 07:14 )

Vzdyt ma ve vsem pravdu,je to stejne jako u nas s Cikanama ,cim vic dostanou a slusneji se snimi jedna tim vic jsou utlacovani a nespokojeni😦😦

Zobrazit celou diskusi
Další videa