V USA zadrželi exprezidenta Peru: Je podezřelý z úplatkářství

Autor: ČTK - 
17. 7. 2019
06:48

Ve Spojených státech byl v úterý na základě mezinárodního zatykače zadržen bývalý peruánský prezident Alejandro Toledo, který je ve vlasti stíhán pro podezření z úplatkářství. Na twitteru to oznámila peruánská generální prokuratura. Toledo, který stál v čele jihoamerického státu v letech 2001 až 2006, měl podle žaloby převzít úplatek od brazilské stavební firmy Odebrecht.

Kvůli přijímání úplatků od firmy Odebrecht zahájily v předchozích letech peruánské úřady vyšetřování všech peruánských exprezidentů, kteří stáli v čele země od roku 2001. Jeden z nich Alan García spáchal před zatčením letos v dubnu sebevraždu.

Toledo měl podle prokurátorů dostat od Odebrechtu 20 milionů dolarů (457 milionů korun) za příslib vítězství v soutěži o státní zakázku. Exprezident žije v USA a Peru před rokem požádalo o jeho vydání. Třiasedmdesátiletý politik provinění popírá.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa