Slavný náboženský vůdce byl zadržen za sexuální delikty: Je to konec jeho církve?

Autor: ČTK - 
6. června 2019
10:08

Ve Spojených státech byl zatčen vůdce církve Světlo světa. Mexičan Naasón Joaquín García, který je podezřelý z obchodování s lidmi, znásilnění nezletilých a dalších kriminálních činů. Oznámila to prokuratura v Kalifornii, kde v poslední době stoupenců tohoto hnutí výrazně přibývalo.

Náboženský vůdce a kazatel García a tři ženy byli zatčeni na letišti v Los Angeles a hrozí jim obvinění ze 26 trestných činů. Zástupci církve, která má hlavní sídlo v Mexiku, věří, že se prokáže Garcíova nevina.

Církev podle svých údajů pokřtila na celém světě pět milionů lidí a jenom v Mexiku má 1,8 milionu stoupenců. Při sčítání lidu v roce 2010 se ale k La Luz del Mundo přihlásilo jenom něco přes 188.000 Mexičanů. V minulých letech se její vliv šíří v USA, zejména v Kalifornii, která má velkou hispánskou komunitu.

Kalifornský prokurátor ve svém prohlášení uvedl, že Garcíovi a třem ženám hrozí obvinění za 26 zločinů spáchaných v jižní Kalifornii v letech 2015 až 2018. Patří k nim obchodování s lidmi, snímání scén sexuálního zneužívání dětí a znásilňování nezletilých. García, řečený Apoštol, svým nezletilým obětem vyprávěl „o králi a jeho milenkách“ a tvrdil, že posel boží nikdy nemůže být za své činy souzen.

„Takové zločiny nemají v naší společnosti místo, tečka. V našem státě nemůžeme zavírat oči před sexuálním násilím a překupnictvím,“ sdělil kalifornský generální prokurátor Xavier Becerra.

La Luz del Mundo se charakterizuje jako „oživení rané křesťanské církve“. Založil ji v Mexiku roku 1926 Garcíův děd Eusebio Joaquín González. Je zastoupena v 58 zemích a má přes 15.000 kostelů. Ženy mají při obřadech zakryté vlasy a jsou odděleny do mužů. Při každoročním shromáždění v mexické Guadalajaře vůdci křtí věřící.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud