Minimálně od roku 2017 zadržený cizinec prodával kokain na území Prahy 1, Prahy 3, Prahy 7 a Prahy 8. „Ten svým klientům dodával takzvaně na objednávku. Zákazník dal dodavateli vědět, o jaké množství kokainu má zájem a na jakou adresu ho chce doručit,“ uvádí mluvčí Policie ČR Tomáš Hulan.

Policisté při vyšetřování zjistili, že se nejednalo o žádného troškaře. „Detektivové totiž evidují desítky odběratelů, kteří za tuto dobu od obviněného koupili stovky gramů kokainu v hodnotě několika stovek tisíc až miliónů korun,“ uvádí Hulan. Nejčastěji svou klientelu vyhledával v nočních klubech, barech a podobných podnicích.

Kůži nechtěl dát lacino

Když se muže policisté snažili zadržet, moc dobře si uvědomoval vážnost situace. Namočený byl totiž jak do obchodování se zakázanými omamnými a psychotropními látkami a jedy, tak pravděpodobně i do jejich nelegální výroby. V podezření policistů je také neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Není tak divu, že se před policisty dal na útěk ve svém voze.

Video
délka: 01:00.35

Policisté museli v Holešovicích zpacifikovat drogového dealera, který se zuby nehty bránil zatčení. Nyní mu za jeho činnost hrozí až 10 let ve vězení. Policie České republiky

„Honička záhy skončila v ulici Argentinská, kde policejní vozy dealerovo auto zablokovaly,“ líčí Hulan. „Nicméně i tak se nechtěl jednačtyřicetiletý muž kriminalistům podvolit. Proto přišel na řadu důraznější donucovací prostředek, tedy taser.“ Po jeho použití už neměl muž síly vzpouzet se zatčení. Nyní je držen ve vazbě a hrozí mu trest odnětí svobody až na deset let.

Video
délka: 01:40.40

Policisté museli v Holešovicích zpacifikovat drogového dealera, který se zuby nehty bránil zatčení. Nyní mu za jeho činnost hrozí až 10 let ve vězení. Policie České republiky

Fotogalerie
6 fotografií