Třesoucí Merkelovou většina Němců neřeší. Zprávu o zdraví chce jen třetina z nich

Autor: ČTK - 
13. 7. 2019
19:00

Zdravotní stav německé kancléřky Angely Merkelové, kterou na veřejnosti nejméně třikrát postihl viditelný třes, je její soukromou věcí. Podle průzkumu agentury Civey pro list Augsburger Allgemeine si to myslí většina Němců.

To, že do kancléřčina zdraví nikomu nic není, si myslí 59 procent respondentů. Na otázku, zda by Merkelová měla předložit veřejnosti podrobnou zdravotní zprávu, odpovědělo souhlasně 34 procent oslovených. Zbývajících sedm procent nemělo na problém názor. Průzkumu se zúčastnilo 4495 respondentů.

Video Merkelovou postihl další třes - Reuters

Naposledy Merkelovou, která ve středu oslaví 65. narozeniny, postihl třas tento týden při setkání s finským premiérem Anttim Rinnem. Novinářům poté řekla, že je v pořádku a že není nutné si o ni dělat starosti.

Video „Zemětřesení“ Merkelové a strach o zdraví: Silný třas ji postihl na červeném koberci před hostem z Ukrajiny - Reuters

Opakovala se tak situace z poloviny června, kdy se kancléřka potýkala se silným chvěním při vítání ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Tehdy to vysvětlila tím, že byla dehydrovaná.

O zhruba týden později při jmenování nové ministryně spravedlnosti Christine Lambrechtové se třes vrátil.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

flesch2z ( 14. července 2019 08:28 )

Ta neomarxistická vyklepaná retka už ani Němce nezajímá.

suveren ( 13. července 2019 20:30 )

Jen kdyby se takhle třásl president Zeman a nedej Bože, premier Babiš.To by se novináři strhali.

Zobrazit celou diskusi
Další videa