Němcům začaly prázdniny, dálnice jsou plné. Policie přesto zmínila překvapení

Autor: ČTK, tva - 
13. 7. 2019
17:10

Prázdniny začaly tento víkend dětem v nejlidnatější německé spolkové zemi Severní Porýní Vestfálsko a s výjimkou Bádenska-Württemberska a Bavorska jsou nyní v celém Německu. Pro motoristy to znamená jeden z nejhorších víkendů, auta zaplavila dálnice především na jihu země. Tak špatná, jak se očekávalo, ale dosud situace na silnicích není, řekl v sobotu po poledni mluvčí německého automotoklubu ADAC agentuře DPA.

Řadu hodin podle mluvčího auta jen popojížděla na více než 30 kilometrech dálnice A8 jižně od Mnichova směrem do Rakouska. „Dobrá zpráva ale je, že nikde se zatím ještě provoz zcela nezastavil,“ dodal.

„Čekali jsme to horší,“ řekl také příslušník dálniční policie v dolnosaském Garbsenu, která má na starosti dálnici A2 u Hannoveru a dálnici A7. Žádné zácpy se zatím nevyskytly dokonce v samotném Severním Porýní-Vestfálsku.

Úřady zavřely sjezdy na objížďkové trasy

Více trpělivosti museli naproti tomu prokázat cestující na letišti ve Frankfurtu, kde kvůli bezpečnostním kontrolám čekali na odbavení až o hodinu déle.

Větší dopravní zácpy se dnes tvořily i ve Švýcarsku. Před vjezdem do Gotthardského tunelu už časně ráno dosahovaly až 12 kilometrů délky.

Obavy z dopravního chaosu v rakouském Tyrolsku a Salcbursku se navzdory nově zavedeným opatřením zatím nepotvrdily. „Oproti očekáváním tu všechno běží plynule,“ řekl mluvčí tyrolské policie. Obě tyto spolkové země začaly uzavírat o víkendech sjezdy na typické objížďkové trasy, aby řidiči při zácpách na dálnici neprojížděli přilehlými vesnicemi.

Odborníci z německého ADAC odhadují, že situace na silnicích bude v neděli nejméně taková, jako v sobotu. Radí proto lidem vyjíždějícím na dovolenou, aby se vydávali na cestu raději ve všední dny nebo v noci.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

tomik007 ( 13. července 2019 19:58 )

Alebo dajaky czobol.

wp2t ( 13. července 2019 18:11 )

Možná to bylo taky tím, že jich vyjelo daleko míň.
Ono v některých zemích zaplněných migranty, není radmo odjíždět na dovolenou, protože po návratu tam může být vyměněný zámek a svévolně někdo ubytovaný a multikulturní úřady nechtějí násilím takové byty vyklízet bo dnešní vedoucí levičácká antifácká a pirátská chátra toto jednoznačně podporuje. Trvá to pak měsíce než se zadaří návrat domů. Protože když máš na dovolenou, tak si můžeš koupit i nový byt, když se ti tam usadili ti potřební.

Moc se o tom nepíše, ale vícekrát se už to stalo v Británii, stává se to i ve Francii a je zaznamenaný příklad i ze Španělska.

My se to ovšem z oficiálního zpravodajství nedovíme, stejně jako o tom, že na oslavu alžírského vítězství v africkém poháru vypukly ve Francii nepokoje a dokonce tito oslavující afričtí fanouši zranilli několik lidí a vyměnili na stožáru alžírskou vlajku za francouzskou vlajku ve francouzské obci.

Až žije multikulturní ideologie, na věčné časy a nikdy jinak.

Zobrazit celou diskusi
Další videa