Poláci vrací úder Čechům. Stěžují si na salmonelu v kuřecím masu i na mlčení

Autor: Mii - 
13. 7. 2019
11:20

V kuřecím mase původem z Česka dovezeném do Polska se objevila salmonela. Na zjištění evropského systému včasného varování upozorňuje polský agrární web Cenyrolnizce.pl. Ten si zároveň neodpustil rýpnutí, že Češi „zveřejňují rozsáhlé informace o salmonele z Polska“, ale když se objeví v jejich mase, tak mlčí.

Unijní Systém včasného varování pro nebezpečné potraviny a krmiva (RAFF) vydal upozornění o salmonele v českém kuřecím masu 8. července. Podle zprávy se produkt již na trhu nenachází. Infikovaný byl bakterií Salmonella entetica sérotypu enteritidis. „Tyto patogeny jsou jednou z nejčastějších příčin otravy jídlem u lidí, v extrémních případech dokonce dosahují sepse a infekce vnitřních orgánů,“ uvádí polský web.

Zároveň si stěžuje, že česká veřejnost o kontaminaci masa nebyla informována, přitom když se objeví salmonela v kuřecím mase z Polska, jsou toho „plné zprávy“.

Jen letos tuny infikovaného masa z Polska

Polsko dlouhodobě tvrdí, že ze strany Česka jsou vůči jeho masu vyvíjena přílišná omezení. Dovozci musí od dubna nechávat dělat v individuálních případech rozbory, zda je maso v pořádku. Krok byl zaveden poté, co veterináři zjistili kontaminaci salmonelou v 11 dodávkách kuřecího masa z Polska.

Od konce února do konce března navíc platila mimořádná opatření. Mohl za to jednak nález salmonely v 700kilogramové zásilce hovězího z Polska a jednak informace o dovozu masa z jatek v Mazovském vojvodství, kde se porážely nemocné krávy. Česko nakonec od plošných kontrol upustilo po tlaku Evropské komise.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

PPP150W ( 13. července 2019 18:29 )

přišlo z Polska, tady se zabalilo a šlo na polský trh.

karoly ( 13. července 2019 12:00 )

Možná,že to bylo kuřecí maso,které jsme jim vrátili.

Zobrazit celou diskusi
Další videa