Kroupy a tornádo v Itálii: Z nebe padal led jako grep, lidé skončili v nemocnici

Autor: Mii - 
10. 7. 2019
19:05

Počasí u Jadranu poslední dny ukazuje svoji temnější tvář. Nejdříve se bouřková smršť prohnala Chorvatskem a ve středu mraky doputovaly i na druhý břeh k Itálii. Přímořský region Abruzzo tu kolem poledne zasáhly kroupy o velikosti grepů, informuje italská agentura ANSA. Nejméně osmnáct lidí bylo zraněno. Někteří museli do nemocnice.

Kroupy poškodily také majetek, podle agentury vznikly škody na vozidlech a kolejích. Na některých místech vznikly dopravní komplikace. Poškozeno bylo i několik polí a solárních panelů na nich, upozornili zemědělci.

K podobným komplikacím došlo v úterý v Chorvatsku. Přes region se od pondělí přesouvá superbouře, kterou doprovází právě silné krupobití a větrno. Je vydáno rovněž varování proti tornádům, uvedl web Severe Weather Europe. To se podle sociálních sítích objevilo ve středu u italského letoviska Milano Marritima. 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Azertyui ( 13. července 2019 07:21 )

Je to hrozné co se teď děje. Lepší nikam na dovolenou do zahraničí nejezdit. Když vás nesežere žralok tak někoho zabíjí kroupy, udeří blesk, utopite se a ještě vás odnese tornádo a nebo na vás spadne barák. To abychom se modlili, abychom domů neleteli v v cinove rakvy. I když se neví jestli kromě žraloka nás ty přírodní katastrofy nezastinou i v Česku.

Zobrazit celou diskusi
Další videa