Dramatický návrat z dovolenkového ráje: „Chrchlající“ turisté skončili v karanténě

Autor: ČTK - 
6. 3. 2019
13:50

Pasažéři i posádka charterového letu společnosti Virgin Atlantic ve středu ráno museli preventivně do karantény na londýnském letišti Gatwick. Mnoha lidem na palubě včetně personálu se během osmihodinové cesty udělalo nevolno. Tři lidé skončili v nemocnici. Na spoji z Barbadosu, oblíbené dovolenkové destinace, byli turisté, kteří se předtím účastnili plavby na výletní lodi, píše britský tisk.

Jeden z cestujících na twitteru napsal, že nemoc, která se projevovala „hlavně ošklivým kašlem“, tedy chrchláním, patrně propukla už na lodi. Podobně se vyjádřil také mluvčí aerolinek, které podle něj událost vyšetřují.

Návrat z Barbadosu nevyšel, kvůli nepříjemnému kašli museli do karantény.Návrat z Barbadosu nevyšel, kvůli nepříjemnému kašli museli do karantény. | reprofoto/twitter/phillnotbrown

Mluvčí záchranářů uvedl, že zdravotníci po příletu stroje brzy ráno ošetřili asi 30 lidí. Většinu propustili do domácího léčení, kromě trojice hospitalizované kvůli dalším testům.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa