Neděle 20. září 2020
Svátek slaví Oleg, zítra Matouš
Polojasno 22°C

Obchoďák rozmetal výbuch plynu, trosky létaly stovky metrů. 23 lidí se zranilo

Aktualizováno -
7. července 2019
07:29
Autor: ČTK, Darina Jíchová - 
6. července 2019
20:52

Mnoho lidí utrpělo zranění při mohutném výbuchu plynu v nákupním centru ve městě Plantation na jihu Floridy. Informují o tom americká média, podle posledních informací bylo zraněno 23 lidí, někteří z nich vážně. Podle televize ABC News hasiči zatím nepotvrdili, že explozi způsobil únik plynu, jak původně informovala místní média.

Exploze zřejmě nastala v pizzerii, která je ale v současnosti kvůli rekonstrukci mimo provoz. Podle záběrů z místa neštěstí je zřejmě zcela zničená jedna budova, ve fitness centru, které stojí vedle ní a kde v sobotu dopoledne místního času cvičilo hodně lidí, jsou vyražená okna. Síla exploze rozmetala trosky po celém okolí.

„Bylo to šílené, jako kdyby byl konec světa,“ komentoval jeden ze svědků. „Bylo to jako apokalypsa, řekla jedna ze svědkyň. „Byl to obrovský záblesk světla, který osvítil celou oblohu, a byla to taková rána, hlasitější než ohňostroje,“ uvedla s tím, že jí pak pískalo v uších.

Záchranáři a psi v troskách zřícené budovy pátrají, zda pod nimi nejsou zasypaní nějací lidé. Všechny obchody v okolí byly uzavřeny do doby, než hasiči dojdou k závěru, že je bezpečné se do nich vrátit.

„Nejdřív jsme si mysleli, že je to bouřka, pak jsme pocítili, jak se budova třese a všechno kolem začalo padat,“ uvedl Alex Carver, který pracuje v restauraci naproti nákupnímu centru.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

pfafgesi ( 7. července 2019 00:43 )

Přejít na SpFling.com - skvělé seznamka pro dospělé s inteligentní vyhledávací systém najít sex partnera!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud