„Tepelná báň“ ohřála Aljašku na víc než 30 stupňů. Mořští ptáci umírají hlady

Autor: peb, ČTK - 
6. 7. 2019
21:43

V největším státě USA meteorologové naměřili rekordní teploty. Na letišti v Anchorage, což je největší město tohoto amerického státu, ve čtvrtek odpoledne naměřili 32,22 stupně Celsia. Dosud nejtepleji bylo 4. července 1969, kdy na tomto místě bylo 29,44 stupně Celsia, uvedla agentura AP. Za vysoké teploty může podle expertů klimatická změna. 

Teplotní rekordy byly na Aljašce překonány také ve městech Kenai nebo Palmer. S ohledem na nezvyklé vysoké teploty, vydala oficiální místa doporučení, aby obyvatelé pili dostatek tekutin, vyhledávali stín a oblékali se do lehkého oblečení.

Občan města Anchorage Shaw King podle svých slov nikdy v místě svého bydliště nic podobného nezažil. Jeho dcera Tessa se dokonce odmítla při cestě na ryby obout. „Na boty je moc horko,“ řekla pro BBC.  

Na vině je změna klimatu 

Experti uvádějí, že za nárůst teplot může „tepelná báň“, která přikrývá jižní část Aljašky.

Odborník na klima z univerzity ve Fairbanksu Rick Thoman upozornil, že teplota pevniny na Aljašce je všude nad normálem a že mimořádně teplá je i voda v mořích okolo ní. Nebývale vysoké teploty dává Thoman do souvislosti se změnami klimatu. Takových jevů bude podle něho s postupujícím oteplováním planety přibývat.

Klimatická změna na Aljašce je také podle vědců příčinou úhynu tisíců Papuchalků. Mořští ptáci prý vyhladověli, když jejich lovné ryby odpluly za chladnější vodou na sever. Oteplení má také vliv na úbytek ledu v Severním ledovém oceánu.

 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

vaber ( 7. července 2019 08:42 )

to je zase blábol od expertů,,tepelná báň,, musí to nějak nazvat ,aby to vypadalo že tomu experti rozumí . Na Aljašce vedro zabíjí ptáky, v Austrálii netopýry, v Evropě, kde již vše zmizelo, usychají stromy. Slunce praží stále víc a víc. Naše přestárlá planeta se otepluje tisíce let ,mizí voda z atmosféry i z kontinentů ,zůstává v oceánech a kontinenty se mění v pouště.Kdysi když v Evropě ,na Sibiři a v Americe ,byly ledovce , pás území od Indie přes Arabský poloostrov a Saharu, byl zelený a vlhký a zřejmě i teploty byly příjemné. Je to docela zajímavé, protože experti předpovídali ,že se vzrůstem teploty poroste i vypařování z oceánů a bude více dešťů, zatím to tak nefunguje.

pfafgesi ( 7. července 2019 00:45 )

Přejít na SpFling.com - skvělé seznamka pro dospělé s inteligentní vyhledávací systém najít sex partnera!

Zobrazit celou diskusi
Další videa