Senátorka popírá, že za globální změny může člověk. Jako „důkaz“ tasila dinosaury

Autor: tva - 
25. 4. 2019
20:36

Australská politička Pauline Hansonová a šéfka pravicově-populistické strany One Nation se v televizní debatě dostala do sporu s moderátorkou. Zprávu přinesl portál Daily Mail. Australská senátorka nazvala globální oteplování „uměle vytvořeným strašákem“ představitelů levice a popřela, že by za klimatické změny byl zodpovědný člověk. Svůj názor se navíc rozhodla podložit nečekaným argumentem. 

Podívejte se, co se stalo dinosaurům. Jak vymřeli? To přece nezpůsobili lidé! Globální oteplování je strašák, který se některým lidem hodí do krámu. Pokud se klimatické změny skutečně odehrávají, není to vlivem člověka, nýbrž přírody. Existují sopečné erupce – při těch se přeci do vzduchu dostávají uhlíkové emise. I oceány to způsobují,“ stála si za svým politička.

Zaskočená moderátorka se pro jistotu zeptala, zda Hansonová skutečně popírá globální oteplování. Australská senátorka jí odpověděla, že neexistuje žádný vědecký důkaz o tom, že by ve státu Queensland, který v horní komoře reprezentuje, probíhaly klimatické změny, za kterými stojí lidský faktor.

Senátorku Hansonovou nepřesvědčila ani data australského meteorologického úřadu. Nepřímo je označila za nepravdivé a naznačila, že údaje jsou zkreslené. Politička je v Austrálii známou zastánkyní stavby kontroverzního uhelného dolu poblíž města Clermont ve státu Queensland, proti němuž protestují australští zelení a jejich sympatizanti.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

hafblaf ( 25. dubna 2019 22:44 )

To je fakt, jak bychom mohli něco likvidovat, vždyť my jsme "Homo sapiens".

Zobrazit celou diskusi
Další videa