Strach o zdraví Angely Merkelové: Dvě minuty nekontrolovatelného třesu. Už zase

Aktualizováno -
27. 6. 2019
13:00
Autor: ČTK, blv - 
27. 6. 2019
10:06

Německou kancléřku Angelu Merkelovou ve čtvrtek při schůzce s prezidentem Frankem-Walterem Steinmeierem postihl tělesný třes. Podle agentury DPA se chvěla po celém těle a problém ustoupil, když se znovu pohnula. Její mluvčí uvedl, že kancléřka je v pořádku. Minulý týden se silně třásla při schůzce s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským, později novinářům vysvětlila, že byla zřejmě dehydrovaná.

Merkelová se ve čtvrtek ráno v sídle prezidenta v zámku Bellevue účastnila předání jmenovacího dekretu nové ministryni spravedlnosti Christine Lambrechtové. Poté, co se třásla, byla Merkelové nabídnuta sklenice vody, kterou ale odmítla. Berlín v těchto dnech zažívá vlnu veder.

Video Další třas kancléřky Merkelové - Reuters

Mluvčí Merkelové Steffen Seibert ujistil, že na kancléřčině programu se nic nemění. „Všechno bude podle plánu. Kancléřce je dobře,“ řekl. Šéfka německé vlády má před sebou cestu do Japonska na summit skupiny G20.

Naposledy Merkelovou nevolnost postihla v době, kdy před budovou kancléřství vítala ukrajinského prezidenta Zelenského. Když vojenská kapela začala hrát německou hymnu, kancléřka se začala silně chvět. Třes postihl celé tělo. Zelenskyj, který stál po boku Merkelové, si podle zveřejněného záznamu zřejmě ničeho nevšiml, kancléřčin stav ale podle všeho vyvolal pozornost lidí, kteří stáli v pozadí. Ze záběrů také média usuzují, že patrný stisk rtů svědčí o tom, že se Merkelová snažila svou malátnost zvládnout. 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

reiner ( 28. června 2019 11:22 )

To by mne zajímalo, kdo se o ni obává -

cocumysvole ( 28. června 2019 09:29 )

Měla by si pořídit nový vibrátor. Tenhle se ji samovolně zapíná.

pooomeranc ( 27. června 2019 23:42 )

Nech ho, dobytku!!!

tezza ( 27. června 2019 22:29 )

Přesně to mi napadlo

Janininka ( 27. června 2019 22:20 )

Koho to zajímá

Zobrazit celou diskusi
Další videa