San Francisco zakázalo elektronické cigarety a daní slazené nápoje. Marihuana nevadí

Autor: ČTK, lan - 
26. června 2019
06:41

San Francisco jako první velkoměsto ve Spojených státech zakázalo prodej elektronických cigaret. Zákaz jednomyslně odhlasovala městská rada. Oznámily to ve středu tiskové agentury.

Podporovatelé zákazu si od tohoto kroku slibují, že omezí zneužívání elektronických cigaret nezletilci, ale podle kritiků zákaz ztíží dospělým nákup alternativy k běžným cigaretám.

San Francisco je město, které se chlubí svou marihuanovou kulturou, ale zdá se, že je hluboce proti jiným neřestem, poznamenala agentura AP.

Připomněla, že loni místní voliči schválili zákaz prodeje tabákových výrobků s příchutěmi a v roce 2016 daň z nápojů slazených cukrem.

Ve městě sídlí výrobce elektronických cigaret Juul Labs. Společnost tvrdí, že pracuje na návrhu, který by reguloval, ale nezakazoval prodej elektronických cigaret.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

cocumysvole ( 26. června 2019 09:27 )

To je dobrý. Zhulený stádo debilů se dá dobře ovládat. Jen tak dál a houšť.

gepama ( 26. června 2019 07:52 )

Přejít na SpFling.com - skvělé seznamka pro dospělé s inteligentní vyhledávací systém najít sex partnera!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud