Nejsilnější raketa na světě odstartovala. Do vesmíru vynesla 24 družic

Autor: ČTK - 
25. 6. 2019
09:05

Z Kennedyho vesmírného střediska na Floridě v úterý odstartovala raketa soukromé americké společnosti SpaceX Falcon Heavy s nákladem 24 experimentálních družic. Informovala o tom agentura Reuters.

Raketa se vydala na cestu do vesmíru ve 02:30 místního času (08:30 SELČ), o tři hodiny později, než se původně plánovalo. Jde o třetí start této rakety, která je nejsilnějším nosičem současnosti. Společnost SpaceX vizionáře Elona Muska označila start rakety za jeden z nejnáročnějších, o který se firma kdy pokusila.

První testovací let rakety Falcon Heavy provedla společnost SpaceX loni v únoru. V nákladovém prostoru tehdy měla elektromobil Tesla Roadster, který obíhal po dráze kolem Slunce. V dubnu podnikla raketa Falcon Heavy svůj první komerční let. Na oběžnou dráhu vynesla saúdskoarabskou telekomunikační družici ArabSat 6A.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa