Ministr s kočičími oušky. Politik vysílal živě tiskovku na facebooku, zapomněl vypnout filtry

Autor: Darina Jíchová - 
18. 6. 2019
10:00

Na tohle pákistánský ministr Shaukat Yousafzai jen tak nezapomene, přenos z jeho tiskové konference sdílela jeho strana Pákistánské hnutí za spravedlnost (PTI) živě na jejich oficiálních facebookových stránkách. Zaměstnanci, kteří ho nahrávali, ale zapomněli vypnout kočičí filtr. Yousafzai tak k národu promluvil s animovanými kočičími oušky, fousky a čumáčkem. Zprávu přinesla stanice CNN.

Videem z brífinku se baví celý svět, PTI se snaží držet krok a většinu svých jednání a tiskových konferencí sdílí na svých sociálních sítích. Politici chtějí své voliče udržovat v obraze. Výjimkou nebyla ani páteční schůze, kterou vedl regionální ministr pro informace Yousafzai. 

Výsměšné reakce na sebe nenechaly dlouho čekat, PTI okamžitě uvedla, že se jednalo o „lidské pochybení“. „Během tiskové konference se ministr Shaukat Yousafzai krátce objevil s kočičím filtrem, který byl po několika minutách odstraněn. Uděláme všechno pro to, aby se to neopakovalo,“ uvedla PTI v oficiálním prohlášení sdíleném na jejich twitteru.

Ministr to vzal s úsměvem

PTI ujistila, že své brífinky kvůli chybě nepřestanou vysílat živě skrze sociální média. „Pyšníme se tím, že jsme pákistánskou politiku přivedli na internet,“ dodala strana na twitteru.

Yousafzai oproti tomu ukázal smysl pro humor a incident nebral tak vážně jako jeho strana. „Nebyl jsem jediný, s oušky se objevili i dva moji kolegové,“ komentoval s úsměvem pro agenturu AFP. Fanoušky kočičího filtru byli i uživatelé sociálních sítí. „Navrhuju, aby se všechna politická jednání vysílala s kočičím filtrem, prosím. A začněte s britským parlamentem,“ napsal jeden z uživatelů twitteru.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa