„Zahal se, nebo odejdi.“ Matka kojila u veřejného bazénu, vyhodili ji

Autor: Mii - 
12. 6. 2019
19:33

Ke sporu s policií a následným příkazem opustit prostor došlo u veřejného bazénu Nessler Park Family Aquatic Center v americkém městě Texas City. Mladá matka Misty Daugereauxová zde kojila svého 10měsíčního syna a vedení bazénu ji vyzvalo, ať se zahalí, nebo odejde. Když odmítla, zavolali na ni strážníky, kteří ji odvedli pryč. Texaská policie již uvedla, že chování mužů vyšetřuje a přehodnotí svůj postoj ke kojení.

Daugereauxová vodní park navštívila se svými dvěma syny a synovcem. Nejmladšímu synovi je 10 měsíců a v jeden moment potřeboval nakojit. Odešla tak, jak říká, stranou a začala s krmením, když vtom k ní přišel plavčík a manažerka bazénu s výzvou, „ať se zahalí, nebo odejde“.

Matka o tom vyprávěla televizi CNN. „Dala (manažerka, pozn. red.) mi ultimátum. Tak jsem řekla: ‚Ukažte mi řád, kde máte napsáno, že se musím zakrýt a odejít‘. Ale ona pokračovala a říkala, že to není správné a že se musím zakrýt. Odpověděla jsem: Klidně zavolejte, koho chcete, ale neodcházím proto, že kojím svého syna,“ uvedla Daugereauxová.

Manažerka s plavčíkem měli následně kontaktovat policii, která matku i s jejími syny a synovcem vyvedla pryč. „Odešla jsem s pocitem prohry, protože jsem nemohla stát za svým názorem,“ přiznala se matka. Postěžovala si tak následně alespoň na svém facebooku, odkud se její příběh rozšířil do celého světa.

Protestní kojení i v bazénu

Texaská policie v reakci zveřejnila kamerové záběry z tělových kamer strážníků, které nahrávají každý zásah. A slíbila, že přehodnotí svá pravidla ke kojení. Ve státě Texas totiž platí zákon, že žena „má možnost kojit své dítě všude, kde má povolení ke vstupu“, což by se mělo vztahovat i na veřejné bazény.

Sympatie se Daugereauxové rovněž rozhodla vyjádřit skupina místních matek, které uspořádaly na začátku týdne protestní akci a šly hromadně kojit do zmíněného bazénu. Samotná matka uvedla, že i nadále plánuje kojit všude na veřejnosti, kde bude chtít.

Okřiknutá byla i matka Lucie

Případ připomíná incident z letošního března v Česku, na který upozornila organizace Laktační liga. Matka jménem Lucie měla být vyvedena z pobočky Raiffeisenbank na Václavském náměstí v Praze, protože kojila. Člen ochranky ji měl přímo vyzvat k tomu, aby „přestala exhibovat“.

Událost vyvolala velkou debatu, zde je skutečně správné kojit na místě, jako je banka, a zda byla reakce ostrahy adekvátní. Banka ve vyjádření uvedla, že šlo o pochybení jedince a každý, kdo chce na pobočkách kojit, může požádat zaměstnance, kteří se pokusí vyhovět.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

JanaMarta ( 13. června 2019 21:31 )

Takové slátaniny dokáže napsat jen absolutní ignorant. Polemizovat se sprosťakem nemá smysl. Styďte se, jestli to vůbec umíte. I vy jste byl malý, tak si to uvědomte.

br123 ( 13. června 2019 18:13 )

Abyste se z tech vasich harantu nepo*ral, udelejte si kojici vylet do banky, aby nedejboze nestradaly

Radoslav Romank ( 13. června 2019 07:56 )

Intelektuální a inteligentní komentář. Jste asi bezdětný, že ?

Radoslav Romank ( 13. června 2019 07:53 )

Naučte se psat a i následně číst po sobě, chápu když jste intoxikovaný návykovou látkou, tak se to kontroluje blbě. A teď k Vašemu komentáři: jste ubožák, který masturbuje od ráno do večera a přitom popíjí pivo a Vás mozek je vyresetovaný na "0". Doufám, že se Vám to také líbí. Dítěti je u zadele jedno, kde je, když má hlad. Vidět, že nemáte děti a ani mít nebudete, když je nechávate v kapesníku. Zkuste více číst věci ze kterých budete mít více inteligence.

br123 ( 13. června 2019 07:27 )

Kravky maji tendence predvadet a chlubit se, ze maji haranta a kazdy to ma vpči, ten jeji uz toho ma plne bryle, tak si jde zakojit ven.. vytasi kozu, hele poskakal me muj vocas a mam haranta, cumte na me vsichni a po ocku pozoruje, kdo cumi jak ma haranta

Zobrazit celou diskusi
Další videa