Při oslavě narozenin královny spadl voják z koně. Major skončil na nosítkách

Autor: tva - 
8. 6. 2019
18:50

Každoroční velkolepé oslavy narozenin královny Alžběty II. (93) tentokrát poznamenala nešťastná událost. Jeden z členů britské královské gardy se svalil během přehlídky z koně a zůstal ležet na zemi. Muže nakonec museli členové stráže naložit na nosítka a předat do péče zdravotníkům, jak uvádí britský portál Daily Mail. Královna se sice narodila v dubnu, oslavy se pro příznivější počasí konají ale tradičně v červnu.

O nemilou situaci se postaral major Niall Hall, jemuž při pádu ze hřbetu koně spadla i ikonická černá chlupatá pokrývka hlavy královské gardy – přezdívaná „medvědí čepice“. Muži okamžitě přispěchali na pomoc kolegové z královské stráže včetně medika se zdravotnickou brašnou přes rameno. Celou situaci zachytili pohotoví fotografové.

Major Hall by po nepříjemném pádu ošetřen a převezen do nemocnice. Jak uvedl mluvčí britského ministra obrany, jeho zranění by jej neměly ohrožovat na životě. Po události celá přehlídka, jejíž součástí bylo 200 koní a 1400 vojáků, mohla dál pokračovat.

Během oslav narozenin královny Alžběty II. jeden ze členů stráže spadl z koně (8. 6. 2019)Během oslav narozenin královny Alžběty II. jeden ze členů stráže spadl z koně (8. 6. 2019) | Reuters

Na oslavách nechyběla ani nejbližší rodina královny, a to včetně vévodkyně Meghan (37), která teprve podruhé od porodu ukázala veřejnosti svého synka Archieho. Ten ve čtvrtek oslavil měsíc od svého narození.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

nebepekloraj ( 9. června 2019 08:09 )

Proč? Vždyt Hitler se narodil 20. a Alžběta 21. Tohle se ti nepovedlo, zkus něco jiného.

Taurus70 ( 9. června 2019 01:20 )

Takto vypada cela dnesni Britska armada😂😂😂

simeone ( 8. června 2019 22:16 )

Oslava narozenin této staré babky není o počasí, ale ona nechce slavit narozeniny s panem kancléřem Adolfem Hitlerem, protože má obavy, že by zůstala v jeho stínu. Tak.

Zobrazit celou diskusi
Další videa