Muž (†33) se zapálil před bílým domem: Podlehl těžkým zraněním

Autor: ČTK - 
30. května 2019
20:54

Muž, který se ve středu pokusil před Bílým domem upálit, podlehl těžkým zraněním. Dnes to podle agentury Reuters oznámila policie. O motivu činu úřady neinformovaly.

Muž identifikovaný jako 33letý Arnav Gupta byl pohřešovaný od středečního rána, kdy odešel z domova. Jeho rodina po něm vyhlásila pátrání, protože měla obavy o jeho psychický stav. Odpoledne místního času (večer SELČ) se v parku The Ellipse na dohled od prezidentského sídla zapálil.

Policisté a zaměstnanci správy parku ho uhasili a poskytli mu první pomoc, v noci ale v nemocnici podlehl těžkým zraněním.

Druhá živá pochodeň u Bílého domu

V polovině dubna se nedaleko plotu u zahrady Bílého domu zapálil muž na elektrickém invalidním vozíku. Byl převezen do nemocnice, žádná vážná zranění ale neutrpěl. Muž měl psychické problémy a následně byl umístěn do péče psychiatrů, napsal deník The Washington Times.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

hasickajana ( 31. května 2019 13:49 )

ten dům se tak jmenuje, takže nikoliv muž se zapálil před bílým domem, ale muž se zapálil před Bílým domem... ale to by člověk chtěl moc...

uxauxa ( 31. května 2019 10:37 )

to by se nezapálil..

ivoadler ( 31. května 2019 09:39 )

Ku rva, taková demokratická země a přesto se tam lidi upálí. Nějaký psychopat se najde všude. Jestlipak mu USA taky postaví pomník?

horalysa ( 31. května 2019 08:41 )

Americký Palach.

1912 ( 31. května 2019 06:08 )

Neoblbujte nás s !!Lhát dokážete to mi víme i já osobně poznala !!Byla tam dlouhodobě a poznala i ty problémy co mají a jak jsou ve skutečnosti spokojeni tak vás znám dost dobře !!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud