Manžel jí zemřel při katastrofě Boeingu 737 MAX. Žena firmu žaluje o 6 miliard

Autor: ČTK - 
21. 5. 2019
16:30

Francouzka, jejíž manžel zahynul při březnové nehodě letadla Boeing 737 MAX v Etiopii, zažalovala v USA amerického výrobce letounu, společnost Boeing o nejméně 276 milionů dolarů (téměř 6,4 miliardy Kč). Oznámil to v úterý její americký právník, na kterého se odvolává agentura Reuters.

V žalobě se uvádí, že Boeing dostatečně neinformoval piloty o softwarovém problému stabilizačního systému, který kvůli chybným datům ze senzorů opakovaně skláněl předek letadla k zemi.

Boeing na začátku tohoto měsíce připustil, že o softwarovém problému letounů 737 Max věděl zhruba rok, neinformoval o tom ale ani letecké společnosti, ani regulační orgány. V prohlášení trval na tom, že tato věc nepředstavuje bezpečnostní riziko. Provoz letadel 737 MAX je nyní po celém světě pozastaven.

Boeing 737 MAX 8 letecké společnosti Ethiopian Airlines odstartoval z Addis Abeby 10. března ráno a šest minut nato spadl v oblasti Bišoftu, vzdálené od hlavního města Addis Abeby přes 60 kilometrů. Při nehodě zemřelo všech 157 lidí na palubě. Oběťmi byli lidé z 35 zemí, včetně čtyř Slováků.

Stejný stroj měl nehodu loni v říjnu, kdy letadlo nízkonákladové společnosti Lion Air se 181 pasažéry a osmi členy posádky havarovalo krátce po startu z letiště v Jakartě. Ani tehdy neštěstí nikdo nepřežil.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

ostuda ( 21. května 2019 19:46 )

a ten můj de-bil na ten let zaspal. mohla jsem být taky za vodou

lunatic ( 21. května 2019 17:35 )

Já jen prostě nechápu,proč dotyčný muž dobrovolně nastoupil do letadla,které se pak zřítilo? Nebyla to nakonec cílená provokace?

Zobrazit celou diskusi
Další videa