Pátek 23. února 2024
Svátek slaví Svatopluk, zítra Matěj
Zataženo, déšť 8°C

Chlípný doktor zneužíval 20 let mladé chlapce. Chodil za nimi i do sprch

Lékař univerzitního atletického týmu v letech 1979 až 1997 zneužil na univerzitě v americkém státě Ohio na 177 svých chlapeckých svěřenců.
Lékař univerzitního atletického týmu v letech 1979 až 1997 zneužil na univerzitě v americkém státě Ohio na 177 svých chlapeckých svěřenců.  (Autor: Profimedia)
Autor: ČTK - 
18. května 2019
13:43

Lékař univerzitního atletického týmu v letech 1979 až 1997 zneužil na univerzitě v americkém státě Ohio na 177 svých chlapeckých svěřenců. V roce 2005 zesnulý Richard Strauss jim podle zjištění vyšetřovací komise univerzity prováděl „zbytná vyšetření“. 

Ve zprávě, z níž cituje zpravodajský server BBC, se píše, že představitelé univerzity jeho činům přes stížnosti studentů nezabránili. Ke zneužívání atletů podle zprávy docházelo na různých místech univerzitního kampusu - v ordinaci, šatně, sprše či v sauně.

Mnozí sportovci uvádějí, že se museli podrobovat zbytečným vyšetřením pohlavních orgánů, a někteří věřili, že na univerzitě je chování doktora Strausse veřejným tajemstvím.

Současný rektor univerzity Michael Drake vyjádřil na tiskové konferenci v souvislosti s dvacet let starými událostí lítost nad „soustavným institučním selháním“. Dodal zároveň, že dnešní univerzita v Ohiu je již úplně jiná. Strauss odešel v roce 1998 do důchodu a v roce 2005 spáchal sebevraždu.

 

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

Zobrazit celou diskusi