Chlípný doktor zneužíval 20 let mladé chlapce. Chodil za nimi i do sprch

Lékař univerzitního atletického týmu v letech 1979 až 1997 zneužil na univerzitě v americkém státě Ohio na 177 svých chlapeckých svěřenců.
Autor: ČTK - 
18. 5. 2019
13:43

Lékař univerzitního atletického týmu v letech 1979 až 1997 zneužil na univerzitě v americkém státě Ohio na 177 svých chlapeckých svěřenců. V roce 2005 zesnulý Richard Strauss jim podle zjištění vyšetřovací komise univerzity prováděl „zbytná vyšetření“. 

Ve zprávě, z níž cituje zpravodajský server BBC, se píše, že představitelé univerzity jeho činům přes stížnosti studentů nezabránili. Ke zneužívání atletů podle zprávy docházelo na různých místech univerzitního kampusu - v ordinaci, šatně, sprše či v sauně.

Mnozí sportovci uvádějí, že se museli podrobovat zbytečným vyšetřením pohlavních orgánů, a někteří věřili, že na univerzitě je chování doktora Strausse veřejným tajemstvím.

Současný rektor univerzity Michael Drake vyjádřil na tiskové konferenci v souvislosti s dvacet let starými událostí lítost nad „soustavným institučním selháním“. Dodal zároveň, že dnešní univerzita v Ohiu je již úplně jiná. Strauss odešel v roce 1998 do důchodu a v roce 2005 spáchal sebevraždu.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

banany ( 18. května 2019 16:14 )

Uříznout koule nic jiného by nepomohlo, jinak s tím nepřestanou pokud se o koule nebudou bát!!!je to hnus co mužský dělají,brrr.

Zobrazit celou diskusi
Další videa