Trump má namále. Z Bílého domu ho může „vymést“ Obamův muž, předhánějí ho i další

Autor: ČTK - 
18. 5. 2019
09:52

Bývalý americký viceprezident Joe Biden, který je favoritem na demokratickou nominaci do boje o Bílý dům, má o 11 procent vyšší preference než dosavadní prezident Donald Trump. Ukázal to průzkum televize Fox News. Bidena by po volbách v roce 2020 chtělo v Bílém domě vidět 49 procent dotázaných, Trumpa 38 procent.

O pět procent hlasů víc než Trump by ve volbách dostal Bernie Sanders, představitel levicového křídla demokratů. O dvě procenta by nynějšího prezidenta porazila massachusettská senátorka Elizabeth Warrenová, 38 procent hlasů jako Trump by dostala kalifornská senátorka Kamala Harrisová. Pete Buttigieg, starosta města South Bend ve státě Indiana, by s Trumpem o procento prohrál.

Podobný obrázek nabízí i anketa o popularitě mezi demokratickými kandidáty. Prvního Bidena preferuje 35 procent voličů Demokratické strany, pro Sanderse je 17 procent. Warrenovou by v primárkách podpořilo devět procent demokratických voličů, Buttigiega šest a Harrisovou pět.

Demokraté si svůj nominační sjezd naplánovali do Milwaukee, sejít se má 13. až 16. července 2020. Hlasovat o příští hlavě státu budou Američané tradičně v listopadu.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

anonym01 ( 21. května 2019 21:37 )

NO OD KOMOUSE TO SEDI TA KRITIKA

satanas ( 18. května 2019 14:50 )

Opozice zadna? Vse se toci jen kolem koryta?? To je "NAKA DEMOKRACIE"???

Taurus70 ( 18. května 2019 13:18 )

Tyto reci tady uz probehly a nakonec opak byl pravdou jako vzdy presstituti budou lhat vzdy a vsude😂😂😂

petr366 ( 18. května 2019 11:58 )

Ta nekouřící Clintonová měla taky preference a dopadlo tak, že demokrati měli protaženou hubu i s našimi sluníčky

Zobrazit celou diskusi
Další videa