V pouťovém automatu byla mezi hračkami i vyděšená štěňata. Biolog běsnil

Video se připravuje ...
13. května 2019
18:15

Velké pozdvižení vyvolalo video, které se poslední dny začalo šířit po sociálních sítích. Ukazuje pouťový automat v některé z asijských zemí, kde lidé mohou pomocí ramena lovit ceny. Těmito cenami nejsou jen plyšové hračky nebo drobná elektronika, jak bývá zvykem na Západě, ale živí psi. Zástupci největší světové organizace na ochranu zvířat PETA praktiku odsoudili. Informuje o tom server Mirror.

Na záznamu je vidět, jak se uvnitř automatu nachází série kyblíků, ve kterých sedí drobní chlupatí bílí psi, pravděpodobně štěňata jednoho plemena. Všechna mají vyděšený výraz a cítí se od pohledu dost nepohodlně. Když začne jistý muž automat hrát a nad jejich hlavami se začne pohybovat rameno, ještě více znervózní.

Na konci videa je vidět, jak muž jednoho psa zvedá do náruče. Je možné, že se mu podařilo štěně z automatu vylovit a odnáší si ho jako svou cenu.

Kdo přesně video pořídil, není jisté, do širšího povědomí vešlo až poté, co jej na twitteru sdílel americký biolog Daniel Schneider. Jemu ho podle jeho slov zaslal na sociální síti neznámý člověk. „Některá štěňata v této hře jsou živá. WTF. #BuďteHodníKeZvířatům,“ reagoval biolog na twitteru. Zkratka WTF je na internetu používaná ve významu „Co to má sakra znamenat?“

Není rovněž známo, z jaké země nebo města video pochází. Server Mirror spekuluje o Číně nebo Japonsku, lidé na twitteru se přiklání k Číně, jelikož na záznamu lze slyšet čínštinu. V zemi se navíc již v minulosti objevily zprávy, že pouťové automaty s živými zvířaty v ní existují – naposledy se mluvilo o kočkách.

V automatu bývají i želvy

Elisa Allenová z organizace PETA je z videa v šoku. „Zvířata nejsou hračky na jedno použití. PETA urguje čínské úřady, aby tento záznam vyšetřily a okamžitě jednaly – pokud jsou ti psi skuteční, pak to není neškodná hra, ale otázka života a smrti,“ uvedla Allenová.

Naštvaná je o to více, že je to podle ní v Asii rozšířená praktika. „Živá zvířata včetně humrů, želv a krabů jsou bohužel často prodávána skrze pouťové automaty v Číně,“ konstatuje ochránkyně. „Mohou jednoduše spadnout nebo jim může být ublíženo a často jsou ponecháni kruté smrti hlady a dehydratací,“ dodává.

vigela ( 14. května 2019 06:47 )

To je šílený.

offline ( 13. května 2019 18:54 )

Kupujte mobily Huawei, ať jsou takové automaty co nejdříve i u nás.

Zobrazit celou diskusi