Týrá psy, porušuje zákony: Blesk tlapky usvědčily množitelku z dalšího průšvihu

1080p720p360p
18. 2. 2019
06:20

Množitelka Petra Nováková (35), dříve Cendelínová Němcová, ze Světnova u Žďáru nad Sázavou, na jejíž nekalé praktiky poukazují Blesk tlapky dlouhodobě, porušuje zákony, jako když se nechumelí. Reportérky ji nachytaly a usvědčily z dalšího, už čtvrtého prohřešku. Tentokrát porušila živnostenský zákon, když prodala štěně křížence komondora Arga, potvrdilo ministerstvo průmyslu a obchodu. A může ji to vyjít pořádně draho - za takový přestupek hrozí pokuta až milion korun.

Petra Nováková Blesk tlapkám přiznala, že množí psy bez průkazu původu. Tvrdila ale, že má vše v pořádku, což Krajská veterinární správa vzápětí vyvrátila. „Chovatelka nemá zdaleka vše v pořádku. Podmínky, ve kterých byli psi chováni, byly opakovaně vyhodnoceny jako nevhodné, při nichž dochází k týrání zvířat,“ uvedl ředitel Krajské veterinární správy pro Kraj Vysočina Božek Vejmelka.

Množitelka podle něj porušila už tři zákony, a to o ochraně zvířat proti týrání, o veterinární péči a ochraně spotřebitele, protože křížence vydávala za čistokrevná plemena. Blesk tlapky ji teď navíc usvědčily i z porušení živnostenského zákona.

Arga koupily reportérky od množitelky prostřednictvím figurantky, na ulici u supermarketu, bez kupní smlouvyArga koupily reportérky od množitelky prostřednictvím figurantky, na ulici u supermarketu, bez kupní smlouvy | 

Prodala svého mazlíka

Reportérky prostřednictvím figurantky totiž koupily od Petry Novákové křížence komondora, kterého měla u domu ve Světnově a tvrdila o něm, že není na prodej, že je to její mazel. Figurantce přiznala, že není z jejího chovu, získala ho údajně od jiné chovatelky z Benešova. Když se jí reportérky vzápětí zeptaly, zda si myslí, že byl tento prodej v pořádku, odpověděla sebevědomě: „Ano, zcela určitě. Já to mám na živnosťák, tak si s nimi můžu dělat, co chci.“ Byla to ale jen další z jejích lží.

Petra Nováková tvrdila, že prodej byl v pořádku, protože má na něj živnost. Byla to ale ležPetra Nováková tvrdila, že prodej byl v pořádku, protože má na něj živnost. Byla to ale lež | 

Přeprodávat nesmí!

Petra Nováková má totiž povolenu jen jednu činnost, a to Chov zvířat a jejich výcvik (s výjimkou živočišné výroby). „Jmenovaná podnikatelka je v rámci tohoto oboru a předmětu volné živnosti oprávněna chovat i prodávat psy jakéhokoli plemene. Nemá však již oprávnění k prodeji psů, kteří nepocházejí z jejího vlastního chovu. Nemůže tedy v žádném případě se psy mimo vlastní chov obchodovat ani je přeprodávat,“ uvedl pro Blesk tlapky mluvčí Ministerstva průmyslu a obchodu Milan Řepka.

Může přijít o živnost

Porušení živnostenského zákona se u fyzických osob klasifikuje jako přestupek, za který hrozí živnostníkovi pokuta až ve výši 1 000 000 korun. Živnostenský úřad může s živnostníkem, a to jak s právnickou, tak i podnikající fyzickou osobou zahájit rovněž správní řízení, na jehož konci může v případě vážného provinění dojít i k odebrání živnostenského oprávnění.

Po týdnu v dočasné péči je z Arga jiný pes. Dobírá sice ještě antibiotika, jeho srst je už ale hebká, voňavá, a také už přibralPo týdnu v dočasné péči je z Arga jiný pes. Dobírá sice ještě antibiotika, jeho srst je už ale hebká, voňavá, a také už přibral | 

Typický pes z množírny

Argo, kterého Blesk tlapky od množitelky koupily, je podle veterinářky Barbory Olejárové typický pes z množírny. Byl podvyživený a nemocný, rozbor krve ukázal, že má v těle akutní zánět, kvůli kterému hned dostal antibiotika. Je také mladší, než uvedla množitelka. Podle veterinářky jsou mu tři měsíce, možná i méně, množitelka přitom tvrdila, že je čtyřměsíční.

 

jessika ( 20. února 2019 18:29 )

potřebuješ se jich už zbavit co,už ti teče do bot nádhero.že ti nenatrhli *** ty psiska,to by bylo super

jessika ( 20. února 2019 18:25 )

obludo stejně už máš z ostudy kabát,díky tomu co děláš tě znají široko daleko ted už neutečeš.Hajzlík si nejdřív uyj doma a uklid ty hovna na zahradě,beztak to tam smrdí a divím se že tě p.R nevyhodí,být to u nás tak letíš dávno.A co ty další pejsci na zahradě co máš nové,kde to krade ten Vořech tedy pan ing.Voříšek a to má školu na blití z vás čtyřech

Petra01 ( 18. února 2019 17:55 )

Terezo muj email je petulina.01@seznam.cz a o jakou psi slecnu byste mela zajem?rada se s vami domluvim neni problem

Teja ( 18. února 2019 16:53 )

Petro, pokud je to opravdu tak, ráda se ujmu psí slečny. Stačí když mi zde zareagujete a pošlu vám email. Tereza

zada ( 18. února 2019 10:59 )

Týrá psy, porušuje zákony , tak na co čekají naše státní orgány!!!! Odpovědné osoby za tento stav ze státní správy vyrazit od koryt!!!! Na slušnýho člověka si dovolí hnedle, na tuhle ženskou ne? Tak dke to jsme. Za co jste placeni, státníí úřednící!!!! Píšete akorát nějaký dopiy, na což vám tahle ženská kašle!!! Máte stažený zadnice a je vám jedno že porušuje zákon a týrá zvířata!!! Podělaní státní úřednící co se bojí o koryto. Když zákony porušuje tak jste v právu. Fakt se nedivím, že to tady v téhle zemi vypadá jak to vypadá. Úřednící, policie, soudy, jusstice - jedna banda!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa