Úterý 29. září 2020
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Oblačno, déšť 14°C

Novozélandská premiérka ukázala zásnubní prsten. Kdy si vezme známého moderátora?

Autor: Darina Jíchová - 
3. května 2019
21:50

Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová (38) a její partner, moderátor Clarke Gayford (41), se kterým má dceru Neve, jsou zasnoubeni. Posun jejich vztahu prozradil jak diamantový prsten na ruce političky, tak tiskový mluvčí Ardernové, který zprávu potvrdil, napsal deník The Guardian. Novozélanďané neskrývali své nadšení a premiérce přáli ke šťastné události na sociálních sítích, radost jim však pokazila informace, že počet obětí střeleckého masakru v mešitách města Christchurch z letošního března vzrostl na 51 mrtvých. Zraněním v nemocnici podlehl postřelený Turek.

Ardernová a Gayford se po pětiletém vztahu zasnoubili letos na Velikonoce, pár má spolu malou dcerku Neve, která v červnu oslaví první narozeniny. Diamantový prsten politička ukázala například na vzpomínkové akce u dolu Pike River.

Ardernová už několikrát „hasila“ zvěsti o zasnoubení, když svůj výrazný onyxový prsten posunula na prsteníček. Politička vysvětlila, že trpí kožní chorobou a prsty ji někdy svrbí, proto musí prsten přendavat. Zásnubní prsten se objevil na jejím prostředníčku. Lidé na sociálních sítích okamžitě začali vtipkovat, zda Gayford přijme premiérčino příjmení.

Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová poprvé vystoupila na Valném shromáždění OSN. Do sálu si premiérka přinesla dceru.Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová poprvé vystoupila na Valném shromáždění OSN. Do sálu si premiérka přinesla dceru. | Reuters

O ruku žádal moderátor

S moderátorem Gayfordem se politička seznámila v Aucklandu před pěti lety. Po narození dcery „první chlapík“ země, jak se Gayfordovi říká, dokonce nastoupil na mateřskou dovolenou, aby se Ardernová mohla co nejdříve vrátit do práce. Svou roli ve vztahu s političkou popsal moderátor slovy, že je ten, kdo se stará, aby „Jacinda neměla rtěnku na zubech, když někam jde, aby pořádně jedla a brala vitamíny“.

Letos v lednu během rozhovoru pro BBC byla Ardernová dotázána, zda to bude v jejím vztahu ona, kdo bude žádat svého partnera o roku. „Ne, nebudu,“ řekla premiérka rázně. „Jste feministka, ne?“ vyzvídala moderátorka Victoria Derbyshireová. „To ano, ale chci, aby si sám lámal hlavu nad tím, jak se zeptat. Takhle bych mu to jen ulehčila,“ prohlásila s úsměvem Ardernová.

Novozélandský masakr má další oběť

Ardernová se na Novém Zélandu těší obrovské oblibě, mezinárodní respekt a uznání si vysloužila svou reakcí na děsivý masakr z 15. března. Australský pravicový extrémista ve městě Christchurch napadl dvě mešity a zabil pět desítek lidí a další zranil.

Jeden ze zraněných, muž tureckého původu, dnes podlehl svým zraněním. Počet obětí masakru tak stoupl na 51 mrtvých. Krátce po atentátech vláda Ardernové rozhodla o zpřísnění zákona o držení a kontrole zbraní. Útočník Brenton Tarrant (28) zatím čelí obvinění z 50 vražd a 9 pokusů, další soud ho čeká v červnu. Ardernová odmítá na veřejnosti vyslovovat střelcovo jméno.

1049an ( 4. května 2019 08:00 )

Svatba bude v hidžábu?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud