Muž se zapálil u sídla premiéra ve Varšavě. Na místě našli dopis

Autor: ČTK - 
30. dubna 2019
21:02

Nedaleko sídla polského premiéra v centru Varšavy se v úterý před druhou hodinou odpolední zapálil muž. Informují o tom polská média. Před příjezdem záchranářů ho uhasili pracovníci kanceláře předsedy vlády, byl při vědomí. Pak byl převezen do nemocnice.

Podle informací policie se muž polil hořlavinou a zapálil se. Na místě zasahovali hasiči, policie i zdravotníci.

Podle portálu wyborcza.pl svědci uvedli, že muž nedaleko místa, kde se zapálil, nechal dopis. Policisté tuto informaci potvrdili a uvedli, že psaní bude zkoumat prokurátor.

Vyšetřovatelé zjišťují, co bylo motivem tohoto činu, včetně toho, zda muž netrpěl nějakou psychickou nemocí. „Kontrolujeme všechny možné hypotézy a motivy toho člověka,“ vysvětlil mluvčí metropolitní policie Varšava Sylwester Marczak.

V říjnu 2017 se ve Varšavě před Palácem vědy kultury zapálil 54letý Piotr Szczensny na protest proti politice vlády národně-konzervativní strany Právo a spravedlnost (PiS). Po deseti dnech v kritickém stavu zemřel.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud