Panika po výsledcích maturit: 19 studentů si vzalo život, oběsili se i otrávili

Autor: Mii - 
27. 4. 2019
05:40

Minimálně 19 studentů spáchalo v uplynulém týdnu sebevraždu v indickém státě Telangáda. Udělali tak po výsledcích místních maturit, které letos ve státě dopadly hodně špatně – z 974 tisíc studentů zkoušku dospělosti neudělalo 328 tisíc studentů. Oproti předchozím letům je to výrazné zhoršení. Vláda už přikázala přezkoumat, jaká metodika byla při opravování testů použita a zda nedošlo k systémové chybě. Úřady se mezitím snaží žáky uklidnit, informuje server Straitstime.

Pozdvižení se týká zkoušek Intermediate Examination, které v Indii zakončují studium střední školy. Jejich výsledky často ovlivňují, zda se člověk dostane na vysokou školu. Pro studenty a jejich rodiny je to důležitá událost, na kterou se všichni dlouho připravují.

Informace, že tolik žáků letos u zkoušek selhalo, veřejnost šokovala. Několik studentů špatná zpráva dokonce natolik zasáhla, že spáchali sebevraždu. Aktuálně se mluví o 19 žácích a číslo postupně roste.

Jedním z takových studentů byl G Nagendra, který se u sebe doma oběsil poté, co zjistil, že nezvládl zkoušku z matematiky, jeho oblíbeného předmětu. „Úplně se stáhl a přestal jíst. Ale nikdy by nás nenapadlo, že si vezme život,“ komentoval jeho smrt otec G Vivekananda. Podle něj byl Nagendra skvělý student a výsledky celou rodinu překvapily.

Další studentka V Vennela jen pár hodin po oznámení výsledků zkoušek požila pesticid a otrávila se. Neprošla ve dvou předmětech.

Hledá se viník, neúspěšných je příliš

Vláda státu Telangáda uznala, že situace je zvláštní, a studentů, kteří neprošli, je příliš. Ministerský předseda K. Chandrasekhar proto slíbil, že nechá zřídit tříčlennou komisi, která prověří metodiku opravování testů. Všechny testy studentů s negativními výsledky budou navíc znovu prozkoumány.

Testy opravovala firma Globarena Technologies. Nejdříve přiznala, že v procesu se vyskytly drobné chyby, ale podle ní byly záhy vyřešeny. „Teď to vypadá, že těch chyb bylo hodně. Bohužel studenti v důsledku páchají sebevraždy,“ uvedl prezident Telangádské asociace rodičů N Narayana.

Že se při opravování chyby nejspíš opravdu vyskytly, potvrzuje případ studenta G Navya. Z předmětu telugština získal 0 bodů, což mu přišlo podezřelé a proti výsledkům se odvolal. Nakonec se jeho skóre vyšplhalo na 99 bodů – ukázalo se, že jeho test byl špatně opraven.

„Pokud se objevily nějaké chyby, najdeme a potrestáme ty, kteří za nimi stojí,“ slíbil ministr školství státu Telangáda G Jagdish Reddy. „K žádnému rozsáhlému omylu nedošlo,“ reagoval ředitel Globarena Technologies Vsn Raju.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

smradlavamakrela ( 27. dubna 2019 23:47 )

Kdyby se všichni blbci oběsili tak by už moc lidí nezbylo.

zkzkz ( 27. dubna 2019 20:35 )

janieem ( 27. dubna 2019 19:29 )

Kvůli maturitě? To je hodně smutné

Taurus70 ( 27. dubna 2019 17:44 )

Sebereflexe v praxi v parlamentu by si meli vzit priklad😂😂😂

agfor ( 27. dubna 2019 17:22 )

Že by indické školství mělo stejně kvalitní kantory jako to naše ?

Zobrazit celou diskusi
Další videa