Chtěl podpálit katedrálu? Muže chytili s litry benzinu a podpalovači. Tvrdil, že jde k autu

Autor: ČTK - 
18. dubna 2019
09:07

Newyorská policie ve středu večer místního času zatkla muže, který do katedrály svatého Patrika na Páté avenue chtěl vejít se dvěma nádobami s benzinem, tekutým podpalovačem a plynovými zapalovači. V pondělí požár způsobil rozsáhlé škody v pařížské katedrále Notre-Dame.

Zástupci newyorské policie informovali, že 37letý muž u katedrály zastavil s minidodávkou, prošel se okolo a pak se před 20:00 místního času (dnes 02:00 SELČ) vrátil k autu. Vyndal z něho nádoby s benzinem a podpalovač. Když vešel do katedrály, zastavil ho člen ostrahy, zeptal se ho, kam jde a informoval ho, že s takovými věcmi do kostela nesmí. V tom okamžiku se trochu benzinu vylilo na podlahu.

Muž tvrdil, že mu došel benzin

Člen ostrahy zavolal policisty z protiteroristického oddělení, kteří byli venku. Ti muže zadrželi a vyslechli. „Tvrdil, že katedrálou procházel, aby se dostal na Madison Avenue, protože jeho autu došel benzin,“ řekl John Miller z newyorské policie. „Prohlédli jsme si vozidlo a ukázalo se, že mu benzin nedošel,“ dodal. Pak policisté muže zatkli.

„Je těžké říci, co chtěl udělat, ale myslím si, že situace, kdy někdo vejde na takové symbolické místo, jako je katedrála svatého Patrika, s více než 15 litry benzinu, dvěma lahvemi tekutého podpalovače a zapalovači, by nás měla velmi znepokojovat,“ řekl Miller. „Jeho výpověď nesedí,“ uvedl také o podezřelém, který už v policejních záznamech figuruje.

Katedrála svatého Patrika v New Yorku byla postavena v roce 1878 a při nedávných renovacích v ní byly nainstalovány protipožární postřikovače. Dřevěnou střechu katedrály natřeli protipožárním nátěrem.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

pajato73 ( 18. dubna 2019 12:44 )

jim staci, ze jsme krestani, to je pro ne trn v oku a chcou, aby jejich vira byla jako jedina uznavana na svete... a tim padem jsme zli a jejich nepratele....

iFender ( 18. dubna 2019 12:03 )

Uz take nejsem nejmladsi ,ale tohle za meho mladi nebylo.Na diskotece si musis davat pozor tedy slecny a pani,na svoji sklenku jinak ti tam nekdo neco nasype a mas problem.Sexualni maniaci vsech smeru radi po svete.Fanaticti islamiste zeleno-piratum a slunickarum nam vnucuji svoji viru a svoji vizi.Evropu vedou liberarni zvhrlici a volicum to nevadi.Nadavat to ano,ale jit k volbam jit to konecne zmenit to je uz prilis.Svet se hada kvuli emisim ,chce se starat o nase potomky a nevidi ,ze se blizi jine nebezpeci a to "Velky prichod barbaru" a snaha barbaru zmenit celou Evropu. Notre Dame je podle meho mineni toho dukazem.

tomik007 ( 18. dubna 2019 11:19 )

Nebude - travnich korinku budes mit vsude prehrsel...

Kolobrnda ( 18. dubna 2019 11:01 )

I když ziju rád, jsem šťastný že jsem starý a už umřu. Tenhle svět LIDÍ je mi odporný. Příroda mi bude chybět...

Kolobrnda ( 18. dubna 2019 10:56 )

A je to venku

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud