27. červen 2019
Svátek slaví Ladislav, zítra Lubomír

Bílá, Pazderková, Krainová a další v slzách! České celebrity zasáhl požár Notre-Damu

/
 • Bílá, Pazderková, Krainová a další v slzách! České celebrity hluboce zasáhl požár Notre-Dame.
  16. dubna 2019 ● 12:30
   

  Mohutný požár, který vypukl v pondělí večer v pařížské katedrále Notre-Dame šokoval a hluboce zarmoutil celý svět. Výjimkou nebyly ani české celebrity, které na sociálních sítích vyjádřily svůj smutek. V tu dobu totiž ještě nebylo jisté, zda se z gotické památky podaří vůbec něco zachránit. Kolikrát se nezmohly ani na slova, stačil pouhý obrázek na tu zkázu...

   

 • 1.

  Lucie Bílá

  Lucie Bílá na odhalení hvězdy Karla Svobody

  „Dívám se na záběry z hořícího Notre-Damu a brečím," napsala Lucie Bílá (53) na svůj instagram. V komentářích jí sekundovala i herečka Eva Holubová (60). 

   

   

  „Taky brečím, co se to děje? Ten chrám přežil bombardování války, není znám pouze z příběhu o zvoníkovi od Matky Boží, ale stál už v dobách Fr. Villona, vlastně ho začali stavět téměř s pařížskou Sorbonou kolem roku 1160. Během Velké francouzské mu hrozilo, že bude revolucionáři zbourán. Je to symbol a nejenom Matky Boží. Byl útočištěm chudiny, studentů, věřících. Jak je možný, že se v 21. století pracuje s ohněm a pracoviště není proti ohni zabezpečeno? Je to naše pýcha, nás současníků, to, co ničí hodnoty předků či nezbytné podmínky k životu Matky Přírody?"

  Reakce na požár katedrály Notre-Dame
   

  Reakce na požár katedrály Notre-Dame

   

 • 2.

  Iva Pazderková

  Iva Pazderková

  „Jako by se včera zastavil čas, když svět v plamenech přicházel o jeden z nejkrásnějších důkazů lidské kreativity, potřeby víry, lásky k umění a řemeslu. Třeba ta jiskra měla právě tenhle smysl - zastavit na chvíli čas."  Zastavit nás, abychom se zase vrátili k sobě, k pravým hodnotám pospolitosti, lásky a empatie. Je mi moc líto, že jsem svědkem tak obrovské ztráty nejen pro Francii. Kéž nám ta ztráta malinko otevře oči, ať není jen devastující a marná. S láskou Iva," smutní herečka Iva Pazderková (39). Událost se jí, stejně jako Lucie Bílé, natolik dotkla, že příspěvek sdílela na svém instagramovém profilu.

   

   

  „Ano, Ivo, cítíme to opět stejně!!" okomentovala příspěvek opět Eva Holubová. 

  Reakce na požár katedrály Notre-Dame

   

 • 3.

  Simona Krainová

  Simona Krainová

  Simona Krainová (46) v Paříži kdysi coby modelka dokonce žila, a tak se není čemu divit, že ji zpráva o obrovském požáru velmi zasáhla. „Obrovský smutek a ztráta. Nenahraditelná ztráta. Moje milovaná Paříž a JEJÍ PANÍ v plamenech. Několik let jsem se na ni dívala ze svého bytu a kochala její krásou a teď mi puká srdce. To je taaak smutný. PROČ?!!!!!!"  Jedna z jejích fanynek poté v komentářích napsala zajímavou teorii. „Cca 1000 zničených kostelů za 1 rok, 22 jen za uplynulý týden a jako třešinka na dortu katedrála na modré pondělí. Co na tom ještě někomu není jasné????" Načež modelka reagovala celkem překvapivě. „Já vím a myslím si to taky," odepsala na teorii své fanynky Krainová. 

  Reakce na požár katedrály Notre-Dame
   

  Reakce na požár katedrály Notre-Dame

   

 • 4.

  Tereza Maxová

  Tereza Maxová přebírala šek pro svou nadaci.

  „Tohle mi láme srdce a je skutečně velmi těžké se na to dívat. Moje milovaná Paříž. Notre-Dame. Dědictví," píše zlomená modelka Tereza Maxová (47). Smutnými smajlíky pak její příspěvek okomentoval třeba zpěvák Miro Žbirka (66) nebo herečka Jana Plodková (37).

  Reakce na požár katedrály Notre-Dame

  Reakce na požár katedrály Notre-Dame

   

 • 5.

  Eva Holubová

  Eva Holubová

  Populární herečka Eva Holubová byla z hořící památky tak zdrcená, že byla velmi aktivní v komentování u příspěvků ostatních celebrit. Na jejím instagramu také došlo na vyjádření. A jak jsme u herečky zvyklí, pořádně se rozepsala. 

   

  „V tom mu zavolá jiný jeho kamarád z Holandska, že hoří Notre-Dame! Skočili jsme všichni na net, ale hned jsme nic nenašli. Byli jsme asi jedni z prvních, kdo dostal info. Vzápětí se ovšem se zprávami roztrhnul pytel. Sledovala jsem situaci ještě doma dlouho do noci. Mám ráda Notre-Dame. Byla jsem tam možná sotva 5x - 6x, vždy jsem si připadala bezpečně jako v matčině náručí."

   

  „Nikdy jsem na chrám nepohlížela pouze jako na architektonický skvost nebo unikátní historickou památku, čímž bezpochyby je. Vázala mě k němu literatura a nikoliv pouze Hugův Zvoník od Matky Boží, ale i můj oblíbený básník Francois Villon. Moje máma ten chrám milovala, byť v něm nikdy nebyla. Když jsem jela poprvé do Paříže, ještě žila. Máma o nic nikdy nežádala, tehdy mne poprosila, ať tam za ni zapálím svíčku. Tedy ne za ni, ale místo ní."


  „Svíčku za její maminku. Zapálila jsem ji tam vždycky. Za lásku dcer ke svým matkám. Za lásku k Matce Boží. K Matce Zemi. K Matce Přírodě. Včera lidským zaviněním, lidskou lhostejností, možná i lidskou pýchou byl málem tento 'chrám matek' zničen! Já věřím, že vybuduje Francie nový, že jí Svět pomůže, neroním slzy pro historický originál, který tu stál přes 800 let, byť uznávám, že došlo k obrovským škodám."


  „Srdce se mi svírá strachem z poznání, zda nepatříme ke generaci, jež přišla na Svět, aby ho plundrovala. Přírodu, historické památky po předcích, mezilidské vztahy, ať už ve společnosti nebo v užším kruhu. A neměli bychom vzít požár chrámu jako apel a varování? Zvláště teď, když se pro některé z nás blíží nejdůležitější svátky roku! Není čas se zamýšlet, čím já osobně a konkrétně přispívám k tomu, aby lidská pospolitost držela pospolu, čím pomáhám bránit a ozdravovat tu jedinou planetu, kterou máme. Tu, až nám začne hořet, neuhasíme. Nepostavíme novou. Shoříme s ní."

  Reakce na požár katedrály Notre-Dame

  Reakce na požár katedrály Notre-Dame

   

 • 6.

  Honza Musil

  Honza Musil.

  Moderátor Honza Musil (51) sdílel k požáru několik instastories. 

  Reakce na požár katedrály Notre-Dame

  Reakce na požár katedrály Notre-Dame

  Reakce na požár katedrály Notre-Dame

   

 • 7.

  Ewa Farna

  Ewa Farna je před porodem pilná jako včela! V Polsku na pracovní události jen zářila!

  Zpěvačka Ewa Farna (25) reagovala na smutnou událost v polštině. „Je moc smutné, když na vlastní oči vidíš odcházet část historie," napsala na instagramu. 

  Reakce na požár katedrály Notre-Dame

   

 • 8.

  Tamara Klusová

  Manželé Klusovi

  Manželka zpěváka Tomáše Kluse (32) Tamara (31) reagovala na své sociální síti výstižně. „Ach," napsala do popisku, který doplnila plačícím smajlíkem. 

  Reakce na požár katedrály Notre-Dame

   

 • 9.

  Jana Plodková

  Premiéra filmu Teroristka: Jana Plodková

  Herečka Jana Plodková (37) se také několikrát vyjádřila k tragické události na profilech svých kolegů a přátel. Na svém profilu ale také vyjádřila svůj smutek. 

  Reakce na požár katedrály Notre-Dame

   

 • 10.

  Anna K

  Zpěvačka Anna K. chystá po boji s rakovinou koncerty.

  „Katedrála Notre-Dame v plamenech. Vyrůstala jsem u babičky, kde byly všude fotky jejích milovaných míst a staveb světa. Notre-Dame jsem odmalička milovala a učila se vyslovovat její jméno ve francouzštině a i kvůli ní se začala učit francouzsky. Puká mi srdce. Tohle se přece nemělo stát! Snad to moje babička nevidí," smutní na sociální síti zpěvačka Anna K (54). 

  Reakce na požár katedrály Notre-Dame

 • 11.

  Daniela Šinkorová

  Daniela Šinkorová přiznala, že ztratila snubní prsten.

  Slovenská herečka Daniela Šinkorová (46) se sice na instagramu příliš nerozepisovala, její příspěvek ale mluví za vše. 

  Reakce na požár katedrály Notre-Dame

   

 • 12.

  Ester Geislerová

  Premiéra filmu LOVEní: Ester Geislerová

  Herečka Ester Geislerová (35) zvolila také formu bez komentáře. 

  Reakce na požár katedrály Notre-Dame

 • 13.

  Debbi

  Ceny Anděl 2019: Zpěvačka Debbi

  Mladá česká zpěvačka Debbi, vlastním jménem Deborah Kahl (25), se v pondělí večer modlila za hořící katedrálu. „Je to smutný okamžik! Pojďme se modlit za Notre-Dame, ať se podaří alespoň částečně zachránit jedna z nejkrásnějších gotických památek na světě," napsala na instagramu. 

  Reakce na požár katedrály Notre-Dame

  Fotogalerie
  43 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 44

Wolencak: Je to výkvět národa, cigánka Zaňáková, abstinující alkoholička Eva Holubová, hloupá Iva Pazderková, úspěšná absolventka osmi tříd základní školy Simona Krainová, čobolák Miro Žbirka, který si hraje pomalu na zakládajícího člena Beatles, Polka Ewa Farna, zlatokopka Tamara Klusová, další Slovenka Daniela Šinkorová, která doma nenašla uplatnění a židovka Ester Geislerová. Seznam doplňuje buzna Honza Musil. Nakonec agent StB Bureš ze Slovenska hodlá vyhlásit českou sbírku.Tak to je fakt hustý!!!

(19. 04. 2019 18:50)

va45: U nás se musí ze všeho udělat fraška a cirkus.Prostě Francouzům vyhořela kantedrála.Komediantky neslzte ale pošlete něco ze svých kont na opravu.Já budu slezet až nedejbože by se něco stalo s katedrálou sv,Víta.To ale Pařížanům by bylo šuma fuk.Ještě bych se zeptal těch plaček.Slzíte,když hoří nějaká naše památka nebo je od roku 1989 ničena a v ruinách, když ji naši pomatení havlisti prodali cizincům a ty se na opravy vykašlali.

(18. 04. 2019 12:49)

Taurus70: Jen placte dusevni mrzacci opravdu si myslite ze na vasich nazorech nekomu zalezi? 99% Frantiku ani nevi ze nejaka Ceska republika existuje😁😁😂😂

(17. 04. 2019 22:34)

Taurus70: Jen placte dusevni mrzacci opravdu si myslite ze na vasich nazorech nekomu zalezi? 99% Frantiku ani nevi ze nejaka Ceska republika existuje😁😁😂😂

(17. 04. 2019 22:34)

darny: Proboha, co jsme komu udělali, že za nás musí mluvit tyhla multikulti serebrity... Zviditelnit se za každou cenu... ...teď ještě aby se proflaklo, že požár založila tmavá francouzská většina...

(17. 04. 2019 17:55)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy