Kdo jsou miliardáři, kteří chtějí zachránit Notre-Dame? Dva složili 7,5 miliardy!

16. 4. 2019
10:11

Ničivý požár, který v noci na úterý poničil katedrálu Notre-Dame, zasáhl přinejmenším celou Evropu. Hasičům se sice podařilo skelet budovy zachránit, škody jsou ale i tak obrovské. Neštěstí vyvolalo obrovskou vlnu solidarity. Francouzský miliardář a manžel herečky Salmy Hayekové slíbil, že na opravy přispěje částkou 2,6 miliardy korun! Dokonce dvojnásobnou částku chce darovat rodina Arnaultových, které patří koncern LVMH vyrábějící luxusní zboží.

Notre-Dame je dominantou nejen Paříže, ale celé Francie, tragédie tak zasáhla prakticky každého Francouze, včetně Françoise-Henriho Pinaulta, miliardáře a manžela herečky Salmy Hayekové. Podnikatel už v pondělí večer sdělil, že na opravy katedrály věnuje neuvěřitelných 2,6 miliardy.

Pinault patří podle časopisu Forbes mezi sto nejbohatších lidí světa. Francouzský miliardář vlastní oděvní koncern Kering, pod který spadají luxusní značky jako Gucci, Yves Saint Laurent nebo Alexander McQueen. Časopis Forbes odhaduje výši majetku rodiny Pinaultových na zhruba 794 miliard korun.

Salma Hayeková si vzala Françoise-Henriho Pinaulta na Valentýna v roce 2009. Herečka má s miliardářem dceru Valentinu Palomu, která se narodila dva roky před svatbou.

Také rodina Arnaultových, které patří koncern LVMH vyrábějící luxusní zboží, v úterý ráno oznámila, že do sbírky přispěje částkou dvakrát vyšší než Pinault! LVMH zaštiťuje 70 značek, jako jsou Louis Vuitton, Givenchy nebo Dom Pérignon. Jeho majitel Bernard Arnault je nejbohatší Evropan a čtvrtý nejbohatší člověk na světě. Hodnota Arnaultova majetku je přes dva biliony korun.

„Katedrálu Notre-Dame společně znovu vybudujeme,“ řekl večer přímo na místě neštěstí francouzský prezident Emmanuel Macron s tím, že vyhlásí mezinárodní sbírku na obnovu křesťanské památky. Podle Deníku N premiér ČR slíbil, že Česká republika do sbírky přispěje. Jakou částku má na mysli, premiér neupřesnil.

Příčina požáru katedrály Notre-Dame dosud není známa a vyšetřování pokračuje. Oznámil to v úterý ráno na tiskové konferenci přímo u poškozeného objektu náměstek francouzského ministra vnitra Laurent Nuňez. Podle něj plameny v úterý ráno ještě nebyly úplně zlikvidovány.

Video Obří požár zachvátil slavnou katedrálu v Paříži: Notre-Dame v mohutných plamenech. - Reuters
1080p 720p 360p

bibijana ( 17. dubna 2019 09:25 )

prazando,ty plácáš nesmysly a je vidět,že neznáš realitu.Nemluvím o sockách,ale o podmínkách v LDNkách, nebo hospicech.Nejsou finance ani na mobilní hospicovou službu,ti žebrají u kde koho o peníze.Jednou sama poznáš skutečnost,až se ocitneš na konci života.Jestli jsi mladá,tak tam běž na brigádu,protože na placené sanitářky nemají finance.Poznáš sama kecy sester,jak se s papírovýma plenama musí šetřit.Neznáš realitu!!!Světová kulturní památka,ano, však ať ti bohatí přispějí - Vatikán,USA,Německo a taky prazanda1.

prazanda1 ( 17. dubna 2019 08:39 )

Plácate nesmysly. Píše se a řeší situace okolo jedné z největších kulturních psmatek Evropy a vy tu plácate kraviny o podporach sociálně slabých s rodičovských dávkách Já osobně jsem naopak pro snizeni, ten kdo nemá dostatečné finanční zazemi at žádné děti na svět neprivadi a nechá si raději podvazat vaječníky. Rozhodně raději přispěji na Notre-Dame (ne miliardou, ale pár tidicovkami) než sockam, aby vytunili další zbytečné haranty.

pepen ( 17. dubna 2019 08:34 )

Tak by to mělo být,když se topí v miliardách... měli by přispět na historickou památku..když se stalo takové neštěstí !!!!Ale všichni miliardáři-nejen na Notre -Dame.Ale je potřeba přispět na nemocné a hladovějící děti po celém světě !!!Hlavně ti podvodníci miliardáři-ty určitě nedají ani cent !!!!

agfor ( 17. dubna 2019 00:59 )

A co církev ? Ta jako obvykle nedá nic. Je tu přece od toho, aby okrádala lidstvo.

Bystrozraky ( 16. dubna 2019 23:25 )

Také mám pochybnosti. Je to všecko dobytek! Už to dneska víme.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa