„Spalničkové párty“ odpůrců očkování děsí úřady. Děti na nich mají záměrně onemocnět

Autor: Mii - 
11. 4. 2019
12:42

Nový trend se vyskytl v New Yorku mezi rodiči, kteří odmítají očkovat své děti. Pořádají tzv. „spalničkové párty“, na které vodí své potomky, aby se nemocí záměrně nakazili. Má to být prospěšné pro jejich imunitu, protože pak budou údajně proti chorobě doživotně odolní. Úřady před praktikou varují, očkování je podle nich zdaleka bezpečnější než rizika spojená se spalničkami. Nemoc je potenciálně smrtelná, informuje server Newsweek.

„Spalničkové párty“ se staly populární zejména v newyorské čtvrti Brooklyn. Pořádají je skupiny lidí vystupující proti kombinované vakcíně MMR, která chrání před spalničkami, zarděnkami a příušnicemi. Jsou přesvědčeni, že vakcína u dětí způsobuje zdravotní komplikace včetně autismu a riskovat jejich doživotní újmu nechtějí.

Přistupují místo toho k alternativním ochranám, jako nechat potomky záměrně nakazit. Existuje totiž přesvědčení, pokud člověk v úzkém věku nemoc prodělá, má pak doživotní imunitu a je chráněn přirozeně. Nakazit se musí v dětství, protože v dospělosti je nemoc výrazně nebezpečnější.

Podobné skupinové pokusy o nákazu dětí byly běžné v minulém století právě u vysoce nakažlivých nemocí, jako jsou spalničky nebo plané neštovice. Od té doby, co proti nim existují vakcíny, se ovšem od praktiky opustilo. V současnosti existuje lékařský konsenzus, že vakcíny jsou bezpečnější než cílené onemocnění.

New York musel vyhlásit stav nouze

Před riziky dobrovolného onemocnění spalničkami upozorňují i newyorské úřady. Připomínají také, že v sázce jsou životy lidí, kteří očkováni být nemohou. „Ze spalničkových párty máme obavy. Žije tu spousta osob s chronickými onemocněními a nechceme, aby byli spalničkám kvůli těmto aktivitám odpůrců zbytečně vystaveni,“ uvedla vrchní newyorská zdravotní komisařka Oxiris Barbotová.

Podle svých slov rozumí tomu, že rodiče mají o své děti strach a očkování se mohou bát. „Ale očkování je pořád bezpečnější než nákaza spalničkami,“ vysvětlovala komisařka.

Hromadné pokusy o nákazu jsou v New Yorku problematické i proto, že město čelí největší epidemii spalniček od roku 1991. Situace je tak vážná, že starosta Bill de Blasio musel v úterý vyhlásit stav nouze a zavést sérii vysokých pokut pro lidi, kteří se nenechají očkovat. Nejvíce nakažených je přitom právě v Brooklynu, kde se nákaza šíří mezi komunitou ortodoxních židů.

Úřady proto zahájily rozsáhlé kontroly osob žijících v Brooklynu a lidí, kteří s nakaženými přišli do kontaktu. Pokud nebudou očkovány nebo nedokážou doložitelně potvrdit, že nemoc v minulosti prodělaly, budou muset zaplatit 1000 dolarů (22 740 korun).

Zdravotnické organizace: Očkování nezpůsobuje autismus

Podobně negativní postoje vůči vakcíně MMR se šíří po celém světě včetně Česka, byť spojitost mezi autismem a očkováním byla již řadou rozsáhlých studií vyvrácena. Že jde o mýtus, uvádí i český Státní zdravotní ústav (SZÚ). „Vakcína proti spalničkám je bezpečná, účinnost vakcíny v prevenci onemocnění je minimálně 95 %. Neprokázala se asociace mezi MMR vakcínou a autismem, astmatem, leukémií, Crohnovou chorobou ani demyelinizačním postižením,“ stojí na jeho stránkách.

Stejný názor má Světová zdravotnická organizace (WHO), britská Národní zdravotní služba (NHS) nebo americké Centrum pro kontrolu nemocí (CDC). Všechny agentury upozorňují, že spalničky jsou velmi nebezpečné a vysoce nakažlivé onemocnění, které může vést až ke smrti, proto by se mu lidé měli vyhýbat všemi možnými prostředky.

Video „Očkování je obětí svého úspěchu. Lidé už závažnost spalniček zapomněli," říká lékařka - Markéta Volfová, Lukáš Červený

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

haluzakfest ( 15. dubna 2019 18:55 )

No samozřejmě, jsem ten nejzmanipulovanější ze všech.. Ano mozek jsem měl vymytý, narozdíl od vás, jsem to poznal, uznal, a dlouhou dobu dělal na nápravě, výsledek je zde. Vidím pravdu, říkám pravdu, a rozumím tomu co vy nejste schopen ani vnímat.

haluzakfest ( 15. dubna 2019 18:51 )

Už se stalo, jsem zcela zdravej, skočte si tam vy, pokud jste tam už teda nebyl. Já jsem v pořádku. Takže buď mluvím pravdu, nebo vy jste vadnej.

haluzakfest ( 15. dubna 2019 18:48 )

Ne.. Ale nemám vám to zazlé, ono člověk se zdravým rozumem je dneska taková rarita, že většině omezenců to připadá nenormální. Nejste ale první kdo má toto podezření, policajti ho taky měli, a vzhledem k tomu všemu, už i já nad svým myšlením začínal pochybovat, proti vyšetření jsem tedy nic neměl. Dvěmi psychiatry jsem byl shledán za zcela zdravého. A to jsem se při odchodu ještě sám jednou ujistil jestli teda jsem v pořádku. Jsem. Možná by se to teda chtělo trochu zamyslet nad tím co to píšu za kraviny. Víte, vypozoroval a vysledoval už jsem né jednu špinavou praktiku, kterou bych rozhodně od někoho jako je doktor nečekal.. Př. že peníze jsou v medicíně nad zdravím: Ošetření kořenových kanálků.. Životu nebezpečná metoda, dodnes prosazována jen proto že do ní narvali moooc peněz a odmítají uznat veškerá fakta, zpochybňující tuto šílenost.. Nemá smysl něco vysvětlovat někomu kdo zkrátka chce se utvrdit ve své příjemné iluzi.

haluzakfest ( 15. dubna 2019 18:42 )

Nebo jinak řečeno, nechme čas ukázat pravdu. Když teda jinak nedáte.. Máte mé slovo, že až chytnu tetanus, nebo spalničky, či cokoli proti čemu se nenechávám očkovat. Ani nepípnu a v poklidu se odeberu někam do klidu natáhnout brka. A ještě stihnu napsat dopis na rozloučenou, ve kterém vám dám za pravdu a uznám svou chybu, na kterou příp. doplatím. Nadruhou stranu bych byl velmi rád kdyby jste stejně zachovali i vy, až se jednou pravda ukáže, a vy zjistíte, že se hojně rýžovalo na poškozování i vašeho zdraví, natolik, že v té době už na tom můžete být kriticky zle. Víte, narozdíl od většiny lidí, mám čas.. dost času, a i kdybych ho neměl, na něco jako zdraví či pravda, bych si jej vždy udělal.. Co chci říct je to, že nechci se s nikým hádat, nechci nikomu nic dokazovat nebo soupeřit kdo je lepší. ehm.. je to těžko.. ta propas mezi pravdou a společností je až moc velká. Pokud ji chcete překonat, musíte se i vy snažit.

hejpockej ( 12. dubna 2019 08:53 )

pani Eva4321 asi predstavuje nazor zastancu ockovani,ze vsichni "horsolidi" co maji jiny nazor, potlacit umlcet a eliminovat... co mi to jen pripomina...nacismus nebo komunismus..

Zobrazit celou diskusi
Další videa