Letuška se nakazila spalničkami a její stav je vážný. Cestující ženou aerolinky k lékaři

Autor: ČTK - 
4. 4. 2019
10:21

Letuška izraelské aerolinky El Al se minulý týden při letu mezi New Yorkem a Tel Avivem nakazila spalničkami a byla ve vážném stavu hospitalizována. Informovalo o tom izraelské ministerstvo zdravotnictví. Podle izraelského televizního kanálu 12 byla žena očkována.

Spalničky jsou vysoce infekční nemoc, která se šíří kapénkami. Onemocnění se může komplikovat zápalem plic, zánětem středního ucha, vedlejších dutin nosních nebo zánětem mozku.

Letuška, které je kolem čtyřiceti, je podle listu The Times of Israel ve velmi vážném stavu a dýchá s pomocí přístroje. Izraelské ministerstvo zdravotnictví vyzvalo pasažéry z letu z 26. března, aby okamžitě vyhledali lékařskou péči, pokud se u nich objeví příznaky vysoce infekčního onemocnění. Číslo letu mezi newyorským letištěm Johna F. Kennedyho a mezinárodním letištěm v Tel Avivu bylo 002.

Zemřelo batole i seniorka

V Izraeli byl v uplynulém roce zaznamenán nárůst počtu nákaz spalničkami - od března 2018 jimi podle oficiálních údajů onemocnělo 3600 lidí. Většina případů byla zaznamenána mezi ultraortodoxními židy, u kterých je nízká proočkovanost.

Loni v listopadu spalničkám v Jeruzalémě podlehlo batole, šlo o první oběť této nemoci v Izraeli za uplynulých 15 let. O měsíc později následkem spalniček v Izraeli zemřela dvaaosmdesátiletá žena.

Klesající proočkovanost i v Česku

Problém spalniček v současné chvíli trápí i Česko, kde se v prvních třech měsících letošního roku nakazilo výrazně více lidí než za celý loňský rok. Odborníci se domnívají, že za šířením spalniček je mimo jiné pokles podílu očkovaných v populaci kvůli odmítání či odsouvání očkování. Dalšími důvody jsou vymizení imunity získané očkováním v dětství u části dospělých, případně import nemoci ze zahraničí.

Video  „Očkování je obětí svého úspěchu. Lidé už závažnost spalniček zapomněli," říká lékařka  - Markéta Volfová, Lukáš Červený

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

doktormediciny ( 4. dubna 2019 15:01 )

....nekteri lide netvoti protilatky.. Takze ono gheneralisovat funguje nefunguje se asi nerda rict

ma-ka ( 4. dubna 2019 14:26 )

Zada, nauč se číst!!! Píšou byla očkována!!! Takže spíš ať poděkuje očkovacímu systému, že tu nemoc nedostala dřív - v dětství mají spalničky lehčí průběh, a podruhé ať poděkuje, že očkování nefunguje, ty biomatko!!!

zada ( 4. dubna 2019 11:17 )

Letučku lituji. Ale otázka : Ona nebyla očkovaná když se pohybuje mezi tolika lidmi??? A ještě jedna věc : POděkujte letuško biomatkám, které nedávají děti očkovat!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa