Polská policie zatkla členy „odpadové mafie“: Nebezpečné látky vozili i do Česka

Autor: ČTK - 
4. 4. 2019
23:04

Polská policie zatkla další dva muže ze Slezska, patřící do organizované zločinecké skupiny, zabývající se nelegálním skladováním nebezpečného odpadu. Nyní zatčení muži měli na starosti vývoz nebezpečného odpadu do Česka, uvedla dnes polská zpravodajská televize TVN 24. Ta v předchozích dnech informovala o zadržení 15 členů zmíněného gangu.

Policejní mluvčí Bartosz Izdebski upřesnil, že oba muži ve věku 38 a 27 let byli zadrženi ve středu ráno, hned po návratu z ciziny, kde zařizovali vývoz další zásilky odpadu. Starší měl na starosti dopravu a také na falešné doklady pronajímal haly; podle policie již nebezpečnými látkami naplnil řadu skladů v Česku. Mladší dohlížel na vykládku nákladu v halách, a to jak v Polsku, tak v Česku. Oba budou obviněni z účasti v organizované zločinecké skupině a z podvodu.

Podle televize spolupráce s českou policií umožnila bleskovou lokalizaci skladů v Česku, ve kterých Poláci nebezpečný odpad skladovali, a čeští policisté zadrželi muže, který při pronájmu skladů s gangem spolupracoval. Vyšetřování je vedeno různými směry a další zatčení nelze vyloučit.

Polská prokuratura v úterý informovala o zadržení 15 členů „odpadové mafie„ během jediného dne; ve skutečnosti šlo o členy tří navzájem spolupracujících a propojených gangů, kteří si v různých částech Polska pronajímali sklady, ve kterých uchovávali tisíce tun chemikálií, které následně vyhazovali na různých místech, mnohdy poblíž hustě osídlených aglomerací. Na kriminální činnosti se podílely i přepravní firmy, jejichž šéfové si uvědomovali hrozbu trestní odpovědnosti, jakož i lidé, kteří falšovali dokumenty či vyhledávali vhodná místa ke skladování. Gang si opatřoval rovněž „bílé koně“, jejichž jménem se uzavíraly dohody o pronájmu skladů.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

panamira ( 5. dubna 2019 03:57 )

Terst, místnost k výkonu trestu, z odpadu který naváželi bezu ohledu, jestli už protéká. Třeba až do chcípnutí. Pšonci při získaní mamonu, nehledí a zaprodají matku i fotra.

ostuda ( 5. dubna 2019 03:11 )

mrzí mě, že kvůli té nové odporné reklamě dole se do blesku už téměř nepodívám

ostuda ( 5. dubna 2019 03:04 )

to je hrůza! člověk aby se dnes bál se někde zbavit pár tun radioaktivního kianidu

Zobrazit celou diskusi
Další videa