Hackeři ukradli data z mobilu šéfa Amazonu. Kvůli zavražděnému novináři?

Autor: ČTK - 
31. března 2019
10:44

Hackeři ze Saúdské Arábie napadli mobilní telefon šéfa internetového obchodu Amazon Jeffa Bezose a ukradli z něj jeho osobní data. Podle zpravodajského serveru BBC to vyplývá ze zjištění soukromého vyšetřovatele, který měl vypátrat, jak Bezosovy osobní zprávy získal americký bulvární deník National Enquirer. Rijád zprávy zatím nekomentoval.

Bezos v únoru obvinil na svém blogu společnost American Media, Inc. (AMI), která list National Enquirer vlastní, že se ho snaží vydírat hrozbou zveřejnění „intimních fotografií“, které údajně poslal své přítelkyni.

AMI podle něj chtěla, aby veřejně prohlásil, že zpravodajství listu není politicky motivované. Požadovala také, aby upustil od vyšetřování, jak AMI získala jeho soukromou korespondenci. Bezos na blogu zmínil i spojení AMI s prezidentem USA Donaldem Trumpem, který se přátelí se šéfem AMI Davidem Peckerem.

Bezos koupil deník The Washington Post, pro který psal brutálně zavraždění saúdský novinář Džamál Chášukdží.Bezos koupil deník The Washington Post, pro který psal brutálně zavraždění saúdský novinář Džamál Chášukdží. | www.profimedia.cz

Diskreditace Bezose kvůli Chášukdžímu

Vyšetřovatel Gavin de Becker spojuje útok hackerů na Bezosův telefon s vraždou kritika Rijádu a novináře Džamála Chášukdžího, za níž podle amerických úřadů stojí saúdskoarabská vláda. Chášukdží psal pro deník The Washington Post, který Bezos také vlastní. Informace o svém vyšetřování předal de Becker americkým federálním úřadům.

Chášukdží, který otevřeně kritizoval režim saúdskoarabského korunního prince Mohammada bin Salmána, byl zabit na saúdskoarabském konzulátu v tureckém Istanbulu loni v říjnu. Podle amerických úřadů vraždu novináře musel nařídit sám bin Salmán, Rijád to ale odmítá.

„Někteří Američané s překvapením zjistí, že saúdskoarabská vláda se snaží záměrně poškodit Jeffa Bezose od loňského října, kdy The (Washington) Post začal vytrvale informovat o vraždě Chášukdžího, napsal de Becker v materiálu pro server The Daily Beast.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

qalex.selv...@... ( 18. února 2020 21:07 )

Hledám chlapa nebo dívku pro volný sex na webové kameře. Tento web zřídka navštěvuji. můj pravidelný profil, moje fotky a videa jsou zde http­://top­girls­.x251­.best

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud