Tunisan zmlátil a pobodal Češku. V německém vězení si odsedí tři roky

Soud v Německu poslal do vězení Tunisana, který pořezal Češku (Ilustrační foto)
Autor: ČTK - 
14. března 2019
07:25

Na tři roky a čtyři měsíce do vězení poslal ve středu německý soud v Drážďanech Tunisana (29), který loni zmlátil a pořezal svou českou přítelkyni (32). Informoval o tom deník Dresdner Neueste Nachrichten (DNN). Útočník původně čelil obvinění z pokusu o vraždu, to ale obžaloba u soudu neprokázala. Podle soudu chtěl ženu, kterou považoval za svůj majetek, ponížit.

Incident se odehrál loni 29. července před kulturním střediskem Scheune (Stodola) v drážďanské čtvrti Neustadt. Devětadvacetiletý Tunisan a jeho o tři roky starší přítelkyně se zde pohádali kvůli rozchodu, o který žena kvůli přítelově žárlivosti usilovala.

Tunisan se ale s koncem vztahu nesmířil a vytáhl nůž, kterým ženu pořezal na krku. Češku, která skončila na zemi, ještě zbil, čímž jí způsobil několik obličejových zlomenin. V ohrožení života ale žena nebyla.

Společně popíjeli a užívali si drog

Tunisan přišel do saské metropole počátkem loňského roku. I když získal místo v azylové ubytovně, tak zde podle DNN nebydlel a do ubytovny docházel jen pro finanční podporu. S Češkou Tunisan přebýval na ulici a společně holdovali alkoholu a drogám, jejich vztah byl ale kvůli mužově žárlivosti komplikovaný a dvojice se opakovaně rozcházela a opět se usmiřovala.

Před soudem Tunisan nechtěl říci, proč z vlasti odešel do Německa. Řekl jen, že to nebylo kvůli práci a ani z finančních důvodů. DNN poznamenala, že důvod mohly být drogy, neboť si stěžoval, že v Tunisku soudy za drogové delikty udělují přísné tresty.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Další videa
Články odjinud