Separatisté propustili 145 unesených školáků. Výkupného se nedočkali

19. 2. 2019
17:17

Dobrý konec má únos, který proběhl v neděli v africkém státě Kamerunu. Separatisté propustili na svobodu všech 145 žáků a 3 učitele, které zadrželi v místní presbyteriánské škole. Výkupné, které požadovali, neobdrželi. Informuje o tom deník Maravi Post.

Že jsou studenti na svobodě, potvrdily v úterý kamerunské úřady. Podle nich byli školáci uneseni brzo ráno v neděli ze soukromé školy v jednom z anglicky mluvících regionů. Ředitel školy nejdříve tvrdil, že bylo uneseno pouze 11 studentů a 3 učitelé, nakonec se ale ukázalo, že počet pohřešovaných dětí převyšuje 100.

„V průběhu vyšetřování jsme zjistili, že uneseno bylo 145 studentů. Všichni byli již propuštěni a nic se jim nestalo. Už byli i zpět ve škole. Se svými rodinami se uvidí v neděli,“ popisoval Oliver Shey, zástupce školy. Výkupné podle něj nikdo nezaplatil, únosci děti propustili sami.

Kdo za únosem stál, Shey neprozradil. Spekuluje se ale o separatistech ze skupiny Ambazonian, kteří v regionu dlouhodobě usilují o nezávislost. Jde jim zejména o osamostatnění dvou anglofonních oblastí. V Kamerunu převažuje francouzsky mluvící obyvatelstvo.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa