Odřezané uši, končetiny i zuby: Šest malých dětí brutálně zabili kvůli hrůzným pověrám

Autor: ČTK - 
29. ledna 2019
07:46

V jihozápadní Tanzanii bylo zabito šest dětí ve věku mezi dvěma a devíti lety, jejichž nalezená těla měla odřezané uši, zuby či končetiny. Podle policie se děti nejspíše staly oběťmi pověrčivosti, podle níž jejich orgány ochraňují před čarodějnictvím.

Podle tanzanské policie se ve městě Njombe od začátku prosince ztratilo deset dětí, z nichž čtyři byly nalezeny živé. Děti byly uneseny z domova během noci, když jejich rodiče prodávali potraviny na trhu.

„Jedná se o pověrčivost, neboť mnozí lidé se domnívají, že je (orgány dětí) pomohou ochránit před čarodějnictvím,“ řekla komisařka okresu Njombe Ruth Msafiriová. Policie zadržela jednoho podezřelého, který je blízkým příbuzným tří dětí, jež pocházely ze stejné rodiny.

Znalci místních poměrů také uvádějí, že někteří šamani lidem tvrdí, že části dětského těla mají zvláštní vlastnosti, které jim mohou přinést bohatství a štěstí.

Podle nevládních organizací se oběťmi lidské pověrčivosti nestávají pouze děti. V Tanzanii je pro obvinění z čarodějnictví každý rok zabito v průměru 500 starších lidí, především starých žen se začervenalýma očima, které se pokládají za důkaz čarodějnictví. Tento jev je přitom důsledkem dráždění očí, které u žen způsobuje kouř z kravského trusu používaného k topení v kuchyni. Obviňováni z čarodějnictví jsou zde například také albíni.

naidka ( 29. ledna 2019 09:19 )

Je to tak, to musí být odér. Jedná se o vysušený kravský trus, ten čerstvý by nehořel.

josefvyskoc ( 29. ledna 2019 09:06 )

tak s tim kravskym trusem jste pobavili !

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud